секретар міськради Залевський

Назустріч «перехідній» сесії міськради в Кам’янському: коригування забаганок

Декілька питань про громадські гроші розглянуть депутати міської ради на сесії 4 вересня. Втім, це буде лише коригування побажань розпорядників коштів, не обов’язково підкріплене згодом реальними коштами. Сесія цього разу не розглядатиме змін до міського бюджету, нагадав Олександр Залевський, секретар міської ради Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь

Так, в розпорядження міського самоврядування залишилось 2,5 мільйони гривень, наданих торік колишніми народними депутатами. Гроші цільові: нардепи виділяли їх на децентралізацію опалення, коли міське самоврядування планувало переводити на індивідуальне опалення правобережну частину міста. Гроші планувалось витратити на встановлення індивідуального опалення в квартирах громадян пільгових категорій.

Призначення коштів було закріплене Постановою КМУ, навіть адреси зазначені. Проблема в тому, що адреси – в центральній частині міста, де децентралізація призупинена… Півроку міське самоврядування намагалось змінити призначення коштів, але марно – Кабмін був невблаганний, розповів О. Залевський. Тому, щоб не втратити ці кошти, доведеться використати їх за призначенням – встановити індивідуальне опалення пільговикам за зазначеними в Постанові адресами.

Міськрада має затвердити зміни до Програми розвитку житлового фонду міста. Представники департаменту ЖКГ кілька разів протягом року просили міську раду збільшити фінансування кількох заходів, час від часу коригуючи свої забаганки.

У підсумку, побажання департаменту на сьогодні такі:

  • 200 тисяч гривень на знищення пацюків та комах в житлових будинках,
  • 1 мільйон на ремонт тротуарів та внутрішньо квартальних доріг,
  • 500 тисяч гривень на ремонти житлового фонду,
  • 1,5 мільйон на встановлення дитячих майданчиків. До цієї суми входить і встановлення майданчиків, передбачене конкурсом громадського бюджетування,
  • 4 мільйонів гривень на проекти капітальних ремонтів покрівель в житлових будинках. Ремонти заплановані в наступному році.

Ще 700 тисяч гривень місто має виділити на завершення реконструкції будівлі гуртожитку на проспекті Комсомольському, 32, переобладнаному під соціальне житло для переселенців. Реконструкція велась за гроші німецьких грантодавців, на умовах співфінансування з містом. Наразі йдуть роботи з підключення будинку до комунікацій.

«Це лише програми, — нагадав пан Залевський. – В бюджеті цих грошей ще немає…»