Заводська райадміністрація

В Кам’янському можуть ліквідувати районні адміністрації

Адміністрації районів в Кам’янському можуть бути ліквідовані – таку інформацію неофіційно було отримано ще на минулому тижні. Йшлося про те, що питання ліквідації райадміністрацій може бути винесено на вересневу сесію міської ради додатковим питанням. Але Олександр Залевський, секретар міськради, запевнив журналістів, що питання не виноситиметься на сесію 4 вересня. Хоча підтвердив, що така можливість розглядається, у зв’язку з адміністративною реформою.

Автор: Валентин Фіголь

Проект рішення про ліквідацію райадміністрацій буде розглядатись на сесії в жовтні. Про це повідомив сьогодні Андрій Білоусов, міський голова Кам’янського.

«З метою суттєвої економії коштів та усунення дублювання функцій робітників виконавчих органів Кам’янської міської ради», — так пояснив А. Білоусов своє рішення вийти з ініціативою щодо скорочення штатів цих органів самоврядування.

161 одиницю посадовців – майже чверть персонального складу виконавчої влади міста, пропонує скоротити А. Білоусов. «Це не спонтанне рішення, а процес, яким ми планово займались, аналізували завантаженість всіх підрозділів…» — наголосив міський голова. На його думку, в результаті такої оптимізації вдасться сформувати ефективні органи міського самоврядування.

Ліквідація райадміністрацій – останній етап оптимізації, яка почалась в 2016 році, зазначив пан Білоусов.

Адміністрації Заводського, Південного та Дніпровського районів, утворені замість районних рад, виконували функцію первинної, максимально наближеної до громади ланки міського самоврядування. Райадміністрації займались організацією покосу бур’янів та ліквідації стихійних звалищ на території районів, наданням соціальних послуг, фактично дублюючи відповідні міські органи самоврядування. Також районне самоврядування вирішувало, в межах дуже скупого бюджету, незначні питання благоустрою. Ще однією функцією райадміністрацій було спілкування з органами самоорганізації населення – вуличкомами та старшими будинків.

«Уявляєте, що буде, коли всі пенсіонери та інші соціально незахищені з усього міста поїдуть в одне управління соцзахисту?!..» — ілюстрували свою значимість голови райадміністрацій в серії інтерв’ю для «Пильного погляду». Та й пенсіонерам вигідніше приходити до своїх районних відділів соцслужб, де вже всі усіх знають – так говорили посадовці рай адміністрацій і депутати міської ради, які були проти ліквідації районних рад та адміністрацій ще з 2016 року.