Інсталяції, як засіб промоції читання в бібліотеках Кам’янського

Інсталяції, як засіб промоції читання в бібліотеках Кам’янського

Конкурс книжкових інсталяцій влаштували бібліотекарі Кам’янського в філіях централізованої бібліотечної системи міста. Мета конкурсу – популяризувати процес читання книжок, розповіла Тетяна Герасюта, заступник директора бібліосистеми з питань реклами. Зокрема, підтримати інтерес до читання книжок про Дніпродзержинськ та Кам’янське.

Автор: Валентин Фіголь

«Книга в сучасності може розмовляти з читачем не лише мовою слів, а й мовою образів, – розповіла Т. Герасюта. – Інсталяції –це спосіб оживити історії з книжок за допомогою предметів матеріальної культури».

Козацький човен, як матеріальний образ до книжки

Так, інсталяція в центральній бібліотеці оживляє книжки про історію Кам’янського. Модель показує фрагмент центральної частини міста – проспекту Гімназичного, як він виглядав на початку 20 сторіччя. Модель виконано прихильником історичних інсталяцій Віктором Заславським. В. Заславський виріс з читачів центральної бібліотеки, кажуть її працівники, і досі полюбляє гратись в солдатики.

«Діти, та й дорослі, полюбляють розглядати речі, особливо старовинні, – кажуть бібліотекарі, автори інсталяцій. – Можливо, подивившись наші інсталяції, люди захочуть прочитати книжки, за мотивами яких вони створені».