выбросы ДМК, плата за землю

Промислові підприємства більше платитимуть за землю в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь

Про майбутнє подорожчання ділянок землі, якими користуються промислові підприємства, говорить проект рішення міської ради про внесення змін у розмір ставок земельного податку та орендної плати за землю (http://so.kam.gov.ua/ua/treezas_so/pg/40919102022621_d5/).

Проектом передбачено, зокрема, внести зміни в рішення міської ради від 22.06.2018 №1105-25/VII «Про ставки земельного податку, розмір орендної плати за землю, пільги зі сплати земельного податку на території міста», а саме: розмір орендної плати за користування земельними ділянками «Землі промисловості – код цільового призначення земель 11.01, 11.02, 11.03, 11.04, 11.05» для юридичних осіб замість 4 % встановити 6 % нормативної грошової оцінки землі. Фактично, це означатиме подорожчання оренди землі для промислових підприємців на 50%.

Землі промисловості, згідно нормативної документації – це землі для розміщення будівель та споруд промислових, гірничих, транспортних та інших підприємств, їх під’їзних шляхів, інженерних мереж.

За кодами, вказаними в проекті, криється призначення земель для розміщення різних об’єктів промисловості. Наприклад, код 11.05 – це землі для розміщення будівель та інфраструктури підприємств з виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води. Отже, користування землями міста подорожчає і для підприємств, які постачають містянам тепло та воду.

Нагадаємо, перед вересневою сесією міськради депутати обговорювали можливе підняття плати за землю для підприємств – забруднювачів довкілля. Забруднювачі платитимуть більше, наголосив після сесії Олександр Залевський, секретар міськради, коли розповідав, що подорожчання відклали до жовтневої сесії.