Кіоски без сервітуту та плата за землю без понижуючого коефіцієнта в Кам’янському

Зміни до Порядку встановлення тимчасових торгівельних об’єктів (далі — ТТО) виносяться на розгляд сесії міської ради Кам’янського. Власне зміну запроектовано одну: відмінити підписання угоди сервітуту при встановленні таких об’єктів.

Автор: Валентин Фіголь

Сервітут скасовують

Сьогодні власник ТТО, щоб встановити його, повинен мати 3 документи: паспорт прив’язки до певного місця розташування, виданий міським управлінням архітектури, угода про сервітут і угода з КП «Благоустрій» про пайову участь в розвитку інфраструктури міста.

Проект рішення передбачає прибрати з цього переліку угоду сервітуту. Це полегшення для підприємців, пояснив Дмитро Щербатов, заступник міського голови. Щоб підписати сервітут, треба було двічі виносити питання на сесію міської ради. Тобто, підприємець витрачав на отримання цього документу 2-3, а то й 4 місяці. «Якщо зауважити, що угода сервітуту укладається на рік, то витрачати стільки часу на її отримання безглуздо», — зазначив Д. Щербатов.

«Але ж після скасування угод сервітуту міська рада втрачає вплив на процес встановлення кіосків в місті!» — поділився занепокоєнням з колегами депутат міськради Іван Горбаренко.

«З депутатами ми найдемо спільну мову, — відповів заступник міського голови. – Адже ви – наші роботодавці. Депутати мають повноваження та важелі впливу на посадовців. Та й звичайного людського спілкування ніхто не відміняв!».

Коєфіцієнт оцінки землі буде один

Ще одне рішення, суттєве для землекористувачів, готується на сесію. Міській раді департамент земельних відносин пропонує відмовитись від понижуючого коефіцієнту при розрахунку нормативної грошової оцінки земель.

Цей коефіцієнт, як нагадав пан Щербатов, належить до формули розрахунку цієї оцінки. В 2015 році міська рада вирішила поряд зі стандартним коефіцієнтом 0,65 використовувати понижуючий – 0,5. Держгеокадастр судився з міськрадою за відміну пониження, тому коефіцієнт практично не застосовувався. Але де-юре він існує. Тому, розповів пан Щербатов, хитрі землекористувачі можуть вимагати застосування коефіцієнту 0,5 до своїх об’єктів. Якщо так вийде, то міський бюджет може втратити до 30 мільйонів гривень земельних платежів. Щоб запобігти втратам бюджету, пропонується відмінити понижуючий коефіцієнт.

«Тобто для конкретного підприємця плата за землю не виросте?» — поцікавились депутати. «Ні. Просто конкретний підприємець після відміни понижуючого коефіцієнту не зможе платити менше», — відповів посадовець.