Підприємці Кам’янського збираються виступати проти змін до податкового законодавства

Вимагати від президента України накласти вето на закони щодо посилення контролю за розрахунками в бізнесі – для цього збирається в Київ делегація підприємців з Кам’янського. Вони долучаться до акції біля офісу Президента в понеділок, 30 вересня.

Автор: Валентин Фіголь

Мета акції – звернути увагу президента на ситуацію, в якій опинились малі та середні підприємці, що працюють на так званій «спрощеній» системі оподаткування. Нові закони «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (№ 1073) та «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (№ 1053-1) заважатимуть малому та середньому бізнесу працювати легально, вважають підприємці.

«Володимир Зеленський! Зупиніть наступ фіскалів! Вимагаємо вето на каральні закони 1053-1 та 1073, що ведуть до знищення спрощеної системи оподаткування!» — сказано в зверненні Комітету підприємців України, яке цитують підприємці Кам’янського.

 «Вимагаемо накласти вето на закони 1053-1 та 1073 бо це тиск на бiзнес» — написано в петиції гаранту Конституції, яку поки що підписали півсотні осіб з 25 тисяч потрібних для розгляду петиції підписів. https://petition.president.gov.ua/petition/74532

Ключовим нововведенням у вказаних законах є запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та електронних чеків.У разі перевищення фізособою-підприємцем з числа платників єдиного податку 2-4-ї груп в календарному році обсягу доходу в 1 мільйон гривень, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника обов’язкове. Підприємці вважають, що застосування РРО при торгівлі малими об’ємами товарів (на базарі, наприклад), або в сфері послуг (майстерні з ремонту взуття…) надто клопітна й невигідна справа, яка зводить нанівець всі принади «спрощеної» системи оподаткування.