Нові лікувальні заклади, нові трамваї, новий старостат та новий облік об’єктів нерухомості в Кам’янському

Нові лікувальні заклади, нові трамваї, новий старостат та новий облік об’єктів нерухомості в Кам’янському

Підготовка до жовтневої сесії міської ради Кам’янського завершилась сьогодні. Відбулось останнє засідання постійних комісій ради: депутати екологічної комісії  зібрались і провели засідання.

Автор: Валентин Фіголь

Про порядок денний сесії розповів Олександр Залевський, секретар міської ради. Більшість цікавих та важливих проектів рішень вже були висвітлені «Пильним поглядом» раніше. Залишилось познайомити читачів з проектами, про які раніше не було мови.

Міська рада має утворити новий лікувальний заклад. Вірніше, перетворити спецмедсанчастину №8, колись створену для обслуговування працівників ПО ПХЗ, на міський консультаційно-діагностичний центр. В цьому центрі надаватимуть медичні послуги консультації та діагностики. Також в закладі залишиться денний стаціонар. Стаціонарне відділення медсанчастини буде закрите. Влада ще не придумала, як використати 4-поверхову будівлю стаціонару.

Проект змін до Програми розвитку міського електротранспорту передбачає, що державний бюджет дасть Кам’янському 200 мільйонів гривень на придбання 12 нових трамвайних вагонів. Які саме трамваї купуватиме місто за державні гроші – покаже тендер.

Сесія розгляне намір Карнаухівки увійти до складу Кам’янського, як старостинський округ. Тобто, Карнаухівка буде адміністративно підпорядкована міській раді, але матиме власного старосту, якого обиратимуть  мешканці селища. Старостат матиме свій бюджет – приблизно 11 мільйонів гривень. Приєднання відбувається в межах адміністративної реформи, яка в 2020 році примусово об’єднає територіальні громади сільських місцевостей, які самі не вирішать, до яких населених пунктів їм приєднатись.

В порядку денному сесії є питання про нові правила обліку об’єктів нерухомості. Згідно проекту рішення, відтепер міське самоврядування саме вестиме такий облік, поступово забираючи в обласному БТІ архіви. Документи потроху будуть переводитись в цифровий вигляд. Справа це довга й кропітка, визнають посадовці. Можна було б одразу забрати всі архіви та оцифрувати їх, але це дорого коштуватиме: в Дніпрі на цю роботу було виділено 140 мільйонів гривень, а Кам’янському знадобиться приблизно 20 мільйонів.

Також сесія розгляне звернення депутатів. Перше – від депутата Андрія Іванченка. Він запрошує депутатів підтримати вимогу підприємців до президента України щодо ветування законів про реєстрацію розрахункових операцій в малому бізнесі. Друге звернення – щоб держава не дозволяла продаж української землі – ініційована ВО «Свобода». Сесія міської ради відбудеться 4 жовтня, початок о 10 годині.