День визволення з окупації відзначили в Кам’янському (+фоторепортаж)

«Хто не пам’ятає минулого — не вартий майбутнього», — нагадала сьогодні землякам Людмила Тесьолкіна, голова міської ради ветеранів.

Автор: Валентин Фіголь

День пам’яті звільнення від німецької окупації в Другій світовій війні відзначався сьогодні в Кам’янському.

Нагадаємо, 25 жовтня 1943 року радянські війська після переправи через Дніпро звільнили від німців Дніпродзержинськ, до речі, перейменований німцями від початку окупації у Кам’янське.

Тільки похованих в Кам’янському учасників визволення – близько восьми сотень. Невідомо, скільки бійців потонуло під час переправи. Невідомо, скільки загинули на Карнаухівському плацдармі.

На згадку про ті події, про жертви війни та її героїв збирались сьогодні люди біля монументів тієї війни.

На сьогоднішніх заходах практично нема учасників тих подій – надто давно це було, як на людський вік. Але нащадки жертв та героїв війни збираються, щоб нагадати собі про різницю між миром та війною, між свободою та окупацією.

З цією ж метою зібрали сьогодні школярів працівники музею історії міста: нагадати про давнішню війну. Науковець Ольга Мащенко почала екскурсію виставкою «Між життям і смертю: 1939-1945» з солдатської каски часів Другої світової, знайденої бійцем під час бойових дій на Донбасі в 2015 році.

Екскурсовод розповіла про деякі епізоди Другої світової. Детальніше зупинилась на форсуванні Дніпра та визволенні Дніпродзержинська.

Школярі реагували на екскурсію по-різному. Дехто ходив за науковцем з уважним виглядом, інші розважались: хто дивився в екран телефону, хто фотографувався в різних позах на тлі солдатських портретів.