Підприємці та фіскали в Кам’янському обіцяють співпрацювати

Вперше за півроку зібралось засідання координаційної ради з питань підприємництва в Кам’янському. На ньому підприємці та представники Державної податкової служби шукали спільну мову

Автор: Валентин Фіголь

«Хочемо співпраці з фіскальними органами!» — заявила на початку засідання член коордради, підприємець та профспілковий лідер підприємців Галина Залога.

Хотілось би бачити не рядових виконавців, а шефа фіскальної служби в місті на засіданнях коордради, запропонувала Г. Залога: «Бо більше залежить від вас, ніж від клерків!»

Пані Залога принагідно розповіла про ситуацію, в якій опинився малий та середній бізнес у зв’язку з прийнятими законами про фіскалізацію розрахункових операцій. Підприємці наразі протестують, вимагаючи скасування цих законів. «Вчора нас травили, і розтягували!.. – розповіла активістка про пригоди протестувальників в столиці. – Ми пам’ятаємо часи Януковича. Повертається щось незрозуміле!..»

«Ми не будемо тут це обговорювати!» — закрила політичну тему Тетяна Завгородня, заступник міського голови, головуюча на засіданні.

Підприємці закинули податківцям, що ті не завжди надають їм потрібну інформацію. «Нам буває потрібна специфічна інформація, якої у податківців може й не бути в готовому вигляді, так що ми розуміємо можливі затримки…» — наголосив член коордради Андрій Бадаква, юрист профспілки підприємців «Єднання».

Підприємці збирають «круглий стіл» з усіма зацікавленими, щоб обговорити введення реєстраторів розрахункових операцій (РРО), розповів А. Бадаква.

Від податківців на засіданні був присутнім Олег Єфіменко, керівник ДПС в Кам’янському.

Він відповів, що брак комунікації – «недопрацювання з обох сторін». Зокрема, через те, що часто міняються закони, так що слідкувати за змінами навіть разом фіскали й підприємці не завжди встигають.

Але у фіскалів є бажання до співпраці, пообіцяв О. Єфіменко. Він заявив про готовність надавати підприємцям  потрібні допомогу й інформацію.

«Ми і ви разом – це одне ціле», — акцентував посадовець ДПС. А якщо хтось із органів влади не надає своєчасно відповіді на звернення громадян – він нестиме за це відповідальність, нагадала Т. Завгородня.