Про торгівельні павільйони-привиди, яких стає все більше в Кам’янському

Спорудження об’єктів, які на папері вже начебто існують, набуває в Кам’янському ознак системи, б’ють на сполох громадські активісти.

Автор: Валентин Фіголь

«Схема забудови, коли спочатку якось отримують документи на власність, потім на підставі цих сумнівних документів міська рада виділяє землю ніби під існуючі об’єкти, стає все більш популярною в Кам’янському! — резюмує активістка Єлена Ковалевич, в минулому – працівник міського управління архітектури. – Якщо раніше за такою схемою забудовники ставили кіоски, то сьогодні цілі райони забудовують торгівельними павільйонами-привидами!»

Інформацію про нові об’єкти, які будуються таким способом, Є. Ковалевич збирає вже давно. Днями, наприклад, активіст отримала відповідь від органів державного архітектурно-будівельного контролю щодо будівництва торгівельних павільйонів біля трамвайної зупинки по проспекту Констиуції.

Міське управління ДАБК надало відповідь: у них нема документів, які дозволяють будівництво в цьому місці.

Нагадаємо, згідно наявних топографічних документів, в цьому місці вже існують 2 павільйони. Саме під ці павільйони міська рада нещодавно виділяла земельну ділянку, на якій тепер ведеться будівництво.

В запиті активістки було кілька адрес, за якими нещодавно депутати пороздавали землю під нібито існуючі об’єкти нерухомості: автостоянка на вул. І. Франка, багатофункціональні об’єкти по проспекту Аношкіна. Дозвільних документів на будівництво там, де воно вже проводиться, у міську правління ДАБК нема.

Ще одну адресу, на якій депутати нещодавно виділили земельні ділянки, активісти Є. Ковалевич та Сергій Худович відвідали днями. Щоб пересвідчитись на власні очі: тут немає об’єктів нерухомості. А за документами, виданими міським управлінням містобудування й архітектури, тут стоять кілька об’єктів нерухомості. І навіть документ на право власності на об’єкти-привиди, існує.

«Завтра тут почнуть будувати, показуючи поліцаям ці документи, — кажуть активісти. – І поліція мовчки їхатиме геть, залишаючи само забудовників у спокою! Їм показують папірці, що відображають неправдиву інформацію, а вони не реагують!..»

Зневірившись в поліції, активісти вирішили звернутись до прокуратури щодо системної забудови території міста за сумнівними документами.

Міське самоврядування, слід зазначити, реагує на звернення громадян щодо забудови. Так, на тому тижні міський голова Андрій Білоусов оголосив догану своєму заступнику з питань містобудування й архітектури Дмитру Щербатову.

Догану заступник отримав за спорудження торгівельних павільйонів на зупинці громадського транспорту «Диспетчерська» по бульвару Будівельників. Там забудовники знесли криту зупинку і залишили пасажирів під відкритим небом. Міський голова звелів Д. Щербатову за власні гроші зробити так, щоб пасажирам було зручно.