Хто опікується безпритульними тваринами та кіосками в Кам’янському

Хто забирає з вулиць міста безпритульних тварин та «нічийні» тимчасові торгівельні об’єкти? Контакти офіційних осіб та волонтерів.

Автор: Валентин Фіголь.

Повідомляйте про «десантників»

Несподівана поява нового тимчасового торгівельного об’єкту не завжди тішить людей, що мешкають по сусідству. Іноді мешканці виявляють своє невдоволення так активно, що кіоск зникає так само раптово, як і з’являється. Така історія трапилась з об’єктом, схожим на газетний кіоск, який «виріс» вночі біля школи №28 в Романково. Люди влаштували таку хвилю обурення в соціальних мережах, що вранці робітники з краном прибрали кіоск геть з очей місцевих мешканців.

Як виявилось, об’єкт прибрали робітники КП «Благоустрій». Саме це підприємство офіційно демонтує в Кам’янському незаконно встановлені тимчасові споруди.

На грудневу сесію міської ради (в листопаді сесія вже була) готується рішення, за ініціативи міського голови Андрія Білоусова, про введення мораторію на розміщення в місті тимчасових торгівельних споруд. Про це оголосив у місцевих ЗМІ Сергій Жилко, директор «Благоустрою».

Адміністрація КП звернулась до кам’янчан із закликом повідомляти про несподівану появу нових кіосків. Контактні телефонні номери: 067 571 82 55, 067 571 71 36.

Загальна справа

Долею безпритульних тварин в Кам’янському офіційно переймається служба поводження з безпритульними тваринами. Міська рада нещодавно передала службу з підпорядкування того ж КП «Благоустрій» в підпорядкування КП «Екосервіс».

Розташована служба за адресою вул.. Долматова, 9а (в глибині двору). Взагалі то службі виділено територію на колишній промисловій базі КП «Зеленбуд» по вулиці Широкій, але все хазяйство ще треба туди якось перевезти…

Реалії фінансування служби такі, що фактично ефективність її роботи залежить від доброї волі благодійників, розповів Євген Пікінер, активіст ГО «Зоощит». Волонтери збирають гроші та їжу для тварин, допомагають доглядати за ними та шукають їм новий дім.

Наприклад, саме волонтери-зоозахисники 14 листопада повернули в місто два десятки собак, — дорослих та цуценят, виловлених на території ПАТ «Южкокс» та відправлених в притулок для тварин Харкова.

«Помогите спасённым с Харьковского приюта детям! …их некуда девать! На Долматова нет места для 20 собак! Выпустить их назад не выход. Щенки в стрессе, холодные и голодные!» — звернулись днями до земляків волонтери-зоозахисники. Вони повідомили номери телефонів, за якими можна звертатись людям, небайдужим до долі тварин: +380 97 651 1459 (Ярослава), 068 646 9264 (Маша).