Подорожчання проїзду в трамваї Кам’янського очікується з нового року

Проект рішення про підвищення тарифу на проїзд в міському електротранспорті розгляне виконавчий комітет міської ради в грудні.

Автор: Валентин Фіголь

За підняттям тарифу до міськвиконкому звернулась адміністрація КП «Транспорт» ще на початку листопада. Трамвайники зазначили, що все дорожчає, і треба приводити тариф у відповідність до економічних реалій. І пропонували зробити плату за проїзд на всіх 4 маршрутах міського трамваю вартістю 4 гривні. Проїзний квиток на місяць так і має лишитись коштувати 168 гривень.

Мета підвищення вартості проїзду, згідно тексту проекту рішення – «належне та своєчасне забезпечення мешканців міста послугами міського електричного транспорту (трамвай), що надаються комунальним підприємством Кам’янської міської ради «Транспорт»».

Вартість проїзду проектом рішення міськвиконкому планується підвищувати в 10-денний термін з дня прийняття рішення. Міськвиконком, як розповів Іван Горбаренко, директор КП «Транспорт», збереться десь одразу після 20 грудня. Так що проїзд в трамваї подорожчає, певно, вже у новому році.

КП «Транспорт», нагадаємо, замінило в цьому році в ролі надавача послуги перевезення пасажирів електротранспортом старий КП «Трамвай». Сьогодні підприємство щодня випускає на маршрути 23 одиниці рухомого складу. «В нас позитивний настрій на розвиток», — прокоментував І. Горбаренко ситуацію на підприємстві, з огляду на обіцянки міського самоврядування купити ще кілька трамваїв.

Колектив «Транспорту» — це, практично, той же колектив КП «Трамвай». Трамвайники вважають себе правонаступниками не лише майна та функцій, але й традицій колишнього перевізника. В листопаді вони відзначили 84-річчя трамвайного сполучення в Кам’янському.

Вважається, що послугами трамваю в місті користуються, переважно, пенсіонери та пільговики. За перевезення пасажирів пільгових категорій за 9 місяців 2019 року з міського бюджету було виділено 3 мільйони гривень.

Транспортники, розповів директор підприємства, орієнтуються не лише на пільговиків: восени в трамваї було започатковано систему оплати через інтернет. З мобільного телефону можна ввести QR-код, зазначений в салоні трамваю – і гроші за проїзд будуть зняті з банківського рахунку пасажира. Таким способом оплачують проїзд приблизно 1% пасажирів, розповів про результати новації І. Горбаренко.