Плани влади Кам’янського щодо комунальних підприємств: оздоровлення та ліквідація

Плани міського самоврядування щодо долі деяких комунальних підприємств розглядатиме виконавчий комітет міської ради на грудневому засіданні.

Автор: Валентин Фіголь.

Міськвиконком на наступному тижні має розглянути та затвердити фінансові плани підприємств міста комунальної форми власності. Ці плани затверджуються щорічно «з метою контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств, засновниками яких є Кам’янська міська рада», як написано в проекті рішення виконкому.

В рішенні також перелічені адміністративні заходи, заплановані самоврядуванням для того, щоб комунальні підприємства працювали ефективніше. Наприклад, міськвиконком дозволить КП «Тепломережі» та «Транспорт» планувати збиткову діяльність в 2020 році.

Всім підприємствам, навіть непрацюючим вже ЖЕКам — КП «Дніпродзержинське житлове об’єднання», ДП «Славутич» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об’єднання», КП ЖЕП «ОРІОН» , міськвиконком наказує терміново активізувати претензійно-позовну роботу щодо стягнення дебіторської заборгованості, а також погасити податкові борги.

Діючим КП наказано забезпечити проплати від споживачів за надані послуги.

КП КМР «Містшляхсервіс» треба посилити роботу щодо укладання договорів з підприємствами міста на надання послуг з прийняття поверхневих вод. Нагадаємо, підприємство опікується міською зливово-меліораційною системою відкритого типу.

Управлінню екології та природних ресурсів міської ради пропонується опрацювати питання щодо доцільності подальшого існування КП  «Екосервіс». Наразі підприємство обслуговує пости моніторингу атмосфери. «Екосервісу» нещодавно міське самоврядування передало міську службу поводження з тваринами.

Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради доведеться опрацювати питання щодо доцільності подальшого існування Комунального житлово-експлуатаційного підприємства «ОРІОН», ДП «Славутич» комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об’єднання» та надати відповідні пропозиції міському голові. Підприємства вже кілька років не надають фактично послуг населенню, але продовжують існувати, і міська рада регулярно виділяє гроші з бюджету на погашення кредиторської заборгованості цих КП.

Самоврядування продовжить виконання рішення міської ради від 2013 року «Про ліквідацію КП «Дніпродзержинське житлове об’єднання», рішень від 2015 року про ліквідацію КП «Комсервіс» та від 2018 року – про надання згоди комунальному підприємству «Дніпродзержинський спецкомбінат» на звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.

Департаменту економічного розвитку міської ради міськвиконком традиційно доручає моніторинг виконання підприємствами міста комунальної форми власності показників затверджених фінансових планів на 2020 рік.

Підприємствам міста комунальної форми власності наказано постійно забезпечувати виконання фінпланів. Для цього комунальникам рекомендується ефективне та раціональне використання обігових коштів, оптимізація складових собівартості, ужиття заходів щодо пошуку додаткових джерел доходів та спрямування частини прибутку на впровадження заходів з енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності.

Виконавчим органам міської ради, яким підпорядковані, підзвітні
та підконтрольні комунальні підприємства міста, рішення міськвиконкому наказує взяти під контроль виконання підприємствами комунальної форми власності завдань цього рішення. Виконком вирішив також розглянути питання щодо доцільності подальшої діяльності збиткових підприємств комунальної форми власності.