Прорив «старої рани» та ігри юних правознавців Кам’янського

Міський етап конкурсу «Правничі ігри» влаштували сьогодні поліцейські для студентів кількох учбових закладів. Учні змагались у знанні законів та державних символів.

Автор: Валентин Фіголь.

Стара рана

Знову потекла каналізація біля закладу громадського харчування на розі проспекту Свободи та провулку Сагайдачного. Сьогодні вранці про це було повідомлено Єдину диспетчерську службу. Повідомлення передане на виконання в «Міськводоканал», відповів диспетчер.

Кілька днів тому аварійна служба водоканалу розкопувала перехрестя, ліквідуючи черговий порив в цьому місці. Численні пориви каналізації та водогону за кілька років помітно пошкодили проїжджу частину в провулку та на вулиці Сагайдачного. Мешканці засипають ями на дорозі будівельним сміттям. Дощі змивають сміття в каналізацію, забиваючи та руйнуючи її…

«Правничі ігри»

Конкурс «Правничі ігри» зібрав команди учнів школи №44, ліцею №1, медичного коледжу та колегіуму №16. Проводили змагання офіцери ювенальної превенції міського відділу поліції в Кам’янському.

Конкурс проходив майже 2 години. Студенти мусили показати себе з різних боків: від творчого виступу-презентації команди до письмових відповідей на бліц-запитання.

Запитань до конкурсантів було багато. З якого віку починається адміністративна відповідальність? Як називалось обмеження прав фермерів в середньовіччі? Скільки статей в Декларації прав дітей?..

Підліткам пропонувалось назвати музичну композицію, яка була або гімном, або відомим символом. Наприклад, пісня «Гаудеамус игитур» — символ освіти, тощо.

Був ще конкурс на відгадування по картинках. Цікаво було спостерігати за спробами юних правознавців допомагати командам, підказуючи конкурсантам відповіді на запитання.

Змагання пройшли емоційно. Підлітки змагались не лише знаннями, а й на швидкість реакції, через що виникали непорозуміння – яка команда першою була готова відповісти. Врешті, вирок журі ніхто не опротестував.

Врешті, журі визнало переможцем команду школи №44.

Запитання складні, визнала член журі, юрист Оксана Волох. Були й такі, що вимагали пам’ятати дати, імена, кількість статей в законах, і це викликало подив правника: навіщо загострювати увагу юних правознавців на тому, що можна подивитись в довіднику чи телефоні? А такі конкурси правник вважає корисною практикою для майбутніх відповідальних громадян.