Як молодь у Кам’янському вивчала свої права та обов’язки

Як молодь у Кам’янському вивчала свої права та обов’язки

Всеукраїнський тиждень права пройшов у нашому місті. З 9 грудня представники влади та громадськості провели низку інформаційно-просвітницьких заходів для школярів та студентів.

10 грудня з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини в усіх школах міста для дітей різних вікових категорій було проведено єдиний урок на тему «Права людини».

Протягом тижня відбулися зустрічі учнів та студентів з представниками влади, правоохоронних структур та громадських правозахисних організацій, фахівцями ювенальної превенції, представниками державної установи «Центр пробації».

Так, серію зустрічей з юними громадянами провели фахівець Центру надання правової допомоги Оксана Волох і громадський радник Дмитро Калінін.

«Ваша правова обізнаність буде захистом від свавілля та беззаконня!» – наголошував під час таких зустрічей Д. Калінін.
«Найважче розповідати про права тим, в кого ці права вже порушені», – прокоментувала О. Волох візит до дитячого реабілітаційного центру на Соцмісті.

Найменшим учасникам зустрічей пані правник розповідала про особистий простір, його межі та про взаємоповагу до свободи й прав інших людей. Адже, як наголошували лектори на заходах «Тижня права», «права однієї людини закінчуються там, де розпочинаються права іншої».

«Зараз часто чуєш, що «всі постійно кажуть про права людини і геть забувають про свої обов’язки»… Так, є сенс згадати принагідно висловлювання письменника Віктора Гюго: «Саме усвідомлення права розвиває усвідомлення обов’язку», – зазначив громадський радник пан Калінін.

«Тиждень права» закінчився, але правники та громадські активісти не припиняють своєї просвітницької діяльності.

«Наразі з фахівцями Центру надання правової допомоги готуємо ще декілька програм і проектів, які розпочнуться в наступному році. Головна їх мета – розповсюдження інформації серед мешканців, особливо підлітків, про те як протидіяти домашньому насильству і що робити, якщо насильство відбувається в їх родинах», – поділився планами Д. Калінін.

Також О. Волох проводить регулярні публічні безкоштовні правові консультації в центральній бібліотеці Кам’янського.