Кіберполіція розкрила шахраїв, які видурювали гроші у мешканців Кам’янського, Дніпра та Запоріжжя

Працівники кіберполіції спільно зі слідчими поліції і прокуратурою припинили діяльність злочинної групи. Шахраї із Запоріжжя під виглядом банківських службовців виманювали гроші в мешканців Запорізької та Дніпропетровської областей.

Автор: Валентин Фіголь.

На шахраїв працювало понад 100 осіб, повідомила Кіберполіція. «Використовуючи заходи психологічного впливу, вони виманювали гроші громадян», — наголошується в повідомленні.

 «Представляючись працівниками служби безпеки банку, працівники шахрайського офісу виманювали у громадян інформацію про дані cvv-коду, номера карти, пін-коди тощо. …щомісяця всі співробітники call-центру проходили відповідні тренінги та мали інструкції для спілкування з клієнтами чотирма мовами», — наголошується в повідомленні.

Щодня кожен із співробітників здійснював близько сотні дзвінків. Отриману інформацію вони використовували для викрадення грошей з банківських карток потерпілих.

Кіберполіція встановила, що організували таку діяльність троє місцевих жителів віком від 20 до 24 років. Вони скуповували в DarkNet клієнтські бази даних.

Злочинна група мала три офіси, які розташовувалися в Запоріжжі. Всі вони маскувалися як офіси з продажу вікон та балконів. Штат співробітників складав близько 100 осіб, серед яких і неповнолітні. Вони щомісяця отримували за свою роботу близько 15 тисяч гривень.Оборот call-центрів — близько 3 мільйонів гривень на тиждень. Таким чином, в рік шахраї могли заробляти близько 150 млн грн.

Правоохоронці провели обшук в офісах, де діяли call-центри шахраїв. Було вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, клієнтські бази і чорнові записи. Зловмисникам загрожує до восьми років в’язниці.