Несправжній «співробітник Облгазу» затриманий поліцією в Кам’янському

Підозрілого «інспектора Облгазу», про якого «Пильний погляд» попереджав читачів в листопаді 2019 року, затримала поліція міста.

Автор: Валентин Фіголь.

Поліцейські встановили, що чоловік приходив додому до громадян, представлявся працівником міськгазу та нібито проводив планову перевірку обладнання.

Під час огляду він виявляв «несправності» у газовому обладнанні, і, щоб попередити небезпечні наслідки, пропонував пенсіонерам швидко та недорого здійснити ремонт. Довірливі громадяни віддавали шахраю гроші на купівлю обладнання та чекали, однак «працівник» так і не з’являвся.

Про один з таких візитів «Пильний погляд» розповідав наприкінці листопада минулого року. «Газовик» відвідав пенсіонерів в будинку по вулиці Матросова. «Біс його знає, навіщо я йому відчинила! – розповідала журналісту літня жінка, до якої теж заходив візитер і пропонував за 370 гривень поміняти трубу до газової плити з нестандартної на стандартну. – А потім злякалась, що торохне по голові і не вб’є, а паралізує…» І жінка збрехала про сина, який ось-ось прийде, а гроші в нього. Дядько одразу пішов геть.

Жінка зателефонувала в міськгаз. Їй сказали, що візитер – певно, шахрай, але не їхній співробітник.

Надвечір, спілкуючись із сусідками, вона з’ясувала, що таємничий «представник» приходив не лише до однієї пенсіонерки. В ході проведених слідчо-розшукових заходів оперативники Кам’янського ВП встановили та затримали зловмисника. Ним виявився 32-річний раніше судимий за аналогічні злочини житель Вільногірська.

За погодженням з місцевою прокуратурою чоловіку повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Варто одразу телефонувати до поліції про такі випадки, зазначають поліцейськ, – по «гарячих слідах» зловмисників ловити легше.