Історія однієї ями в Кам’янському перетворилась в історію хронічного забиття каналізації

Події, що продовжують історію провалу землі між житловими будинками, яку «Пильний погляд» розповідав на початку тижня, відбулись в перші дні нового року. Замість провалу на тротуарі мешканці отримали відновлений каналізаційний колодязь і купу лайна під вікнами на додачу.

Автор: Валентин Фіголь.

Про те, як хронічно забивається каналізація між будинками №8 та №10 по вулиці Воробйова, і одночасно росте провал грунту між будинками, було згадано окремо. На початку грудня оглядовий колодязь на тротуарі було відновлено і накрито кришкою.

Черговий фекальний затор трапився пізно ввечері 4 грудня. Аварійники водоканалу приїхали, покопирсались в оглядових колодязях… Зранку приїхали знову, прочистили каналізацію і поїхали геть. А купу того, що витягли із забитої каналізації, покинули поряд – між тротуаром та житловим будинком. Купа пахтить так, що перехожі здригаються і роблять гидливі гримаси.

І наче зробили гарну справу, але чому ж не до кінця? Та ще й наслідки цього недоробку можуть бути небезпечними для мешканців оточуючих будинків.

Варто зазначити: вміст каналізації – це фекалії, миючі засоби та рештки їжі, розбавлені водою. Запах каналізації – це суміш пахощів багатьох речовин. Якщо для людини ці пахощі неприємні, то це тому, що інстинкт виживання диктує триматись від лайна подалі.

Серед речовин, з яких складаються каналізаційні випари – метан, сульфід водню, аміак, вуглецевий газ. В невеликих концентраціях вони можуть викликати подразнення слизових оболонок та шкіри, алергічні реакції. У великих концентраціях та за умов регулярного впливу цей газ може викликати блювоту, розлад та втрату свідомості, судоми, кому та смерть. Тому пахощі каналізації смертельно небезпечні для тих, хто стикається з ними в замкненому просторі та регулярно. Для тих же аварійників або мешканців квартир, в яких каналізацією пахтить завжди вже багато років…

Каналізація також є шляхом розповсюдження кишкових інфекцій, збудники яких потрапляють в навколишнє середовище з фекалій.