«Центр молодіжних ініціатив» в Кам’янському — місце, де збуваються мрії

Навчити молодих людей сміливо мріяти та рішуче  втілювати свої мрії – таку мету створення комунального закладу «Центр молодіжних ініціатив» декларували дорослі. В січні Центр відзначає річницю свого заснування. Час підбивати перші підсумки та ділитись мріями.

Автор: Валентин Фіголь.

Ідея створення молодіжного центру, який би допомагав молодим людям реалізувати свої мрії, виникла в групи однодумців ще в 2018 році, розповіла Катерина Боровик, директор «Центру молодіжних ініціатив».

Катерина Боровик, директор «Центру молодіжних ініціатив»

«Ми звернулись до Світлани Колісніченко (тоді була головою Південної рай адміністрації – прим. «Пильний погляд»), обговорили ініціативу. Потім вона запропонувала нашу ідею на розгляд міської влади, ідею підтримав Андрій Білоусов,  міський голова – і міськрада утворила комунальний заклад», — згадує пані Катерина недовгу історію виникнення Центру.

«Ми хотіли робити життя в місті цікавішим, щоб молоді люди не виїжджали з Кам’янського, а хотіли жити тут і розвивати місто», — додає Андрій Омельченко, фахівець закладу.

Андрій Білоусов на одному з заходів за участі Центру молодіжних ініціатив

Чим же займався новий комунальний заклад протягом року? Влаштовував для молоді різні розваги, згадують працівники Центру. Сьогодні тут працюють Катерина, Андрій та ще бухгалтер на півставки.

«Було багато навчання, причому доводилось вчитись швидко», — пригадує події минулого року Андрій. Адже справа нова і незнайома.

В 2019 році «Центр молодіжних ініціатив» організував та провів низку розважальних заходів, серед яких – фестиваль гумору «Точка приколу», «Вуличний арт-фест», фестиваль екстремальних видів спорту, тощо.

Яскравих спогадів лишилось чимало, зазначають молоді люди. Одне з нещодавніх – організація заходу «Подаруй дитині свято» до Дня Святого Миколая. «Подарунків назбиралося стільки, що наповнили цілий салон мікроавтобусу, — діляться спогадами співробітники Центру. – Замість запланованого одного дитячого закладу ми відвідали три, і всім дітям вистачило подарунків! Це було таке піднесення – відчувати добру волю дарувальників, підтримку небайдужих людей!»

«Ми в своїй роботі спираємось на волонтерів, — зазначила юна директорка Центру. – Власне, це і є наша робота – залучати активних молодих людей до громадської діяльності, тренувати та виховувати волонтерів». Волонтер, на думку молодих людей – це людина, яка з доброї волі безкоштовно робить якусь справу, корисну для суспільства. «Волонтери змінюють світ, змінюючи своїм прикладом інших людей на краще», — впевнені співробітники «Центру молодіжних ініціатив».

«Плани на 2020 рік? Грандіозні! Ще більше нових яскравих та веселих заходів, більше корисних справ…» — діляться молоді люди планами на недалеке майбутнє.

Наприклад, буде реалізовано освітній проект «Державотворець». Мета проекту – подолати бар’єр між владою та молоддю, розповіла пані Катерина. Молоді люди отримають знання про функції та діяльність органів влади. «Чим раніше ми почнемо розбиратись з тим, як функціонує держава, тим краще, — каже Андрій. – Адже нам керувати країною в майбутньому!»

Ще одна ініціатива – програма фінансової грамоти для молоді. «Спробуємо навчання в ігровій формі, — розповів Андрій. — Щоб не їхали за кордон, а вдома відкривали свій бізнес».

Є ідея організувати проект для місцевих співаків – тренінги та концерти для випробування сил.

Якісь ініціативи надійдуть від молодих кам’янчан, впевнені співробітники закладу. Бо таке вже бувало: наприклад, місцеві молоді гумористи після конкурсу «Точка приколу 2» об’єднались з власної ініціативи і створили власний гурт «стендаперів» — аматорів розмовного жанру, які розважають публіку дотепними монологами та діалогами.

Чимало проектів виникне спонтанно, в будь яку мить, посміхаються молоді люди: «Просто загориться – і все!..» В цьому році Центр отримає новий офіс у будівлі Заводської райадміністрації. «Ми запрошуємо до співробітництва небайдужих молодих людей, — закликають співробітники комунального закладу. – Разом ми зробимо місто кращим, а життя в ньому – цікавішим!»