За нелегальне працевлаштування хочуть на 2 роки позбавляти допомоги по безробіттю і права на субсидії

У зв’язку з розглядом змін до Трудового кодексу України та закону «Про працю», уряд запропонував низку змін і до інших законів, пов’язаних з регулюванням трудових відносин. Деякі законодавчі ініціативи пропонують перекласти відповідальність за нелегальне працевлаштування з роботодавця на працівника.

Автор: Сергій Гузь.

У Верховній Раді зареєстрований проект закону №2708 від 28 грудня 2019 року «Про працю», ухвалення якого передбачає і деякі несподівані зміни в інші закони, пов’язані з трудовими відносинами.

Наприклад, статтю 6 закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» пропонують доповнити нормою, що дозволяє позбавляти застраховану особу права на допомогу по безробіттю протягом двох років. Статися це може у тому випадку, якщо в суді буде доведено, що особа працювала без укладання трудового договору та не сплачувала єдиний соціальний внесок.

Так само пропонують позбавляти на два роки і субсидій оплату житлово-комунальних послуг. Відповідальність наступатиме з моменту набрання законної сили рішенням суду.

Ініціатором законопроекту вказаний Кабмін на чолі з Олексієм Гончаруком, а самі новації підписані міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофієм Миловановим (на фото). У документах до законопроекту урядовці пояснюють, що позбавлення громадян допомоги по безробіттю і житлових субсидій «сприятиме легалізації трудових відносин».

Проте, більше схоже, що ці норми мають на меті зовсім інше – економію бюджетних коштів на субсидіях та безробітті – і можуть мати зовсім протилежний ефект. Бо нелегально працюючі громадяни просто не будуть звертатися у органи влади чи суди, добиватися офіційного оформлення, так як самі від цього ж постраждають.