Група злочинців тероризує людей в околицях Кам’янського

Група злочинців тероризує людей в околицях Кам’янського

Загальні збори мешканців сел.  Сорочине та Шульгівка з приводу загострення криміногенної ситуації на території Шульгівської сільської ради відбулись 17 січня в Сорочинському клубі.  

Автор: Валентин Фіголь.

З липня 2019 року село тероризує банда злочинців, які здійснюють пограбування та розбійні напади на мешканців, застосовуючи тортури та катування і вимагаючи гроші. Серед постраждалих звичайні господарі та пенсіонери, члени їх родин, в тому числі діти. Останній напад відбувся 12 січня 2020 року ввечері, між 17.00 тао 18.00 годинами, та закінчився для потерпілих вогнепальними пораненнями.

Від нападу до нападу дії злочинців стають все більш зухвалими, а розслідування злочинів, попри впізнання бандитів сусідами потерпілих, йде вкрай повільно, перевищуючи всі розумні терміни. Про це говорили селяни на зборах.

Відповідь очільників поліції «Ми тримаємо ситуацію на контролі», мешканців  Сорочина не задовольнила. Люди висловлювали припущення, що правоохоронці «в долі».

Присутні на зборах начальник Петриківського відділення поліції  в Дніпропетровській області підполковник поліції Олександр Єрмоленко та виконуючий обов’язки начальника оперативно-слідчого відділу докладно розповіли про перебіг слідчих дій по всіх 5 випадках нападів і пограбувань в межах того, що дозволяє таємниця слідства. Принагідно поліцейські поскаржилися на проблеми, які для них створили реформи: про обмеження, які накладає необхідність дотримуватися прав людини під час допиту потенційного злочинця, та про недостатнє забезпечення кадрами та обмежене фінансування, зокрема, погане забезпечення паливно-мастильними матеріалами.

Вислухавши скарги поліцейських на складності та обіцянку за місяць-два оголосити підозру потенційним нападникам, присутні на зборах задали питання: «А як нам жити зараз?» Люди бояться вийти з хати в вечірній час, а треба порати худобу. Ходити в гості і просто по вулиці в селі Сорочине ввечері тепер небезпечно: господарі можуть зустріти тебе з рушницею.

Обурені слабкою діяльністю правоохоронців учасники зборів вирішили звернутися до Генеральної прокуратури та керівництва МВС України.  В зверненні, зокрема, планують повідомити про те, що не мають надії на поліцію та змушені захищати себе самостійно. Селяни вирішили попередити, що для цього створюють загін місцевої самооборони.

Сільський голова Олександр Шовкопляс пообіцяв розглянути питання про встановлення камер спостереження на сільських дорогах та повідомив про звернення до керівництва Поліція Дніпропетровської області щодо сприяння у забезпеченні громади поліцейським офіцером.

«Маємо такі реалії, що порятунок потопаючих – справа самих потопаючих. Отже гуртуймося, щоб завтра не бути наступною жертвою розбійників, які через свою безкарність від злочину до злочину стають все більш зухвалими та жорстоким», – резюмували селяни свої збори.