У Кам’янському через браконьєрів закрили затоку «Калоша» для всіх рибалок

Держрибагенція прийняла рішення заборонити з 20 січня риболовлю у затоці «Калоша» на лівобережжі Кам’янського. Про це сьогодні повідомили рибалки-аматори на міському форумі «Рибалка в Кам’янському».

Автор: Сергій Гузь.

Фото: Валентин Корж. Відео: Олег Вергун.

В останні роки «Калоша» стала улюбленим місцем відпочинку для багатьох мешканців міста, дачників та особливо для тих, хто живе на лівому березі. Риба тут клює чи не весь рік, навколо гарна природа, тож можна і рибалити, і шашлики смажити, і відпочивати з родиною. Тим більш, що раніше «Калошу» часто закривали для рибалки у період нересту та на зиму, а в останні роки рибінспекція пішла на поступки рибалкам і послабила обмеження.

Кількість рибалок, що використовують «пулю» — зашкалює

Саме цією ситуацію і стали користуватися браконьєри. Дуже часто у цій затоці можна було побачити рибалок, що багрили рибу забороненими «драками», навіть сітки стали ставити. А цього року почався масовий лов риби на так звану «пулю». Тим більше, що за свідченнями рибалок-аматорів, карася в заливі дуже багато, а через теплу зиму він ловиться і на літні снасті навіть зараз.

Карась активно клює і на літні снасті

Вчора відомі у місті організатори аматорської рибалки – Валентин Корж та Олег Вергун – опублікували відеорепортаж з «Калоши». Побачене справді шокує: сотні рибалок багрять рибу на «пулю» чи драк. Величезна кількість травмованої риби залишається у водоймі і потім гине. Порушуються і норми вилову риби – її багрять відрами.

Проблема в тому, що офіційно «пуля» не відноситься до заборонених знарядь лову, тож притягти таких рибалок до відповідальності поки що неможливо. В той же час, більшість відповідальних рибалок-аматорів визнають, що «пуля» завдає значної шкоди рибам, бо травмує тих з них, які не вдається виловити. Навіть спосіб ловлі на «пулю» дуже схожий на вилов за допомогою «драка», який давно заборонений.

Простенька «пуля»
Ось так багрять карася на «пулю»

Тож, аби зберегти карася, що масово зайшов у «Калошу», Держрибагенція вирішила скористатися нормою, яка забороняє риболовлю біля ГЕС. Але стосуватиметься ця заборона тепер усіх рибалок – і чесних, і браконьєрів.

Тепер порушників заборони чекатиме штраф у 170 гривень, плюс ще по 17 гривень за кожного спійманого карася, не залежно від методу лову.

Крім того, за зверненням Держрибагенції вчені-іхтіологи готують науково-методичний опис методу «багріння» і різновидів оснастки «пуля», відповідно до якого рибінспекція сподівається отримати законне право притягати порушників правил аматорської риболовлі та припиняти браконьєрство.

Ще один різновид «пулі», яка вже нічим не відрізняється від забороненого «драка»
Варіант «пулі» без грузила
Забагрений «на пулю» карасик