Сміттєпереробний завод в Кам’янському: ігри в хованки з громадою (оновлено)

Громадське обговорення наміру приватної фірми «Рокобан» збудувати неподалік від Соцміста підприємство з утилізації небезпечних відходів призначені на 23 січня. Тимчасом досі невідомо, де відбуватимуться збори громади для обговорення.

Автор: Валентин Фіголь.

Про проект майбутнього сміттєпереробного заводу «Пильний погляд» детально писав на минулому тижні.

Нашвидку нагадаємо: ТОВ «Рокобан» взяло в оренду ділянку землі площею 1,5 га по Баглійському провулку. В радіусі 1 км навколо ділянки знаходяться промислові зони ПАТ «ДніпроАзот», ПрАТ «Хімдівізіон», ряд малих та середніх підприємств та пустир на заході, який тягнеться до Баглійського ставка у верхній частині Водяної балки. Відстань до найближчих житлових будинків 1 км. На ділянці стоять будівлі якогось колишнього виробництва.

На майданчику, згідно декларованих намірів забудовника, буде розташований технологічний комплекс зі збирання, перевезення, зберігання, оброблення та утилізації небезпечних відходів, та з подальшим виготовленням м’ясокістної муки і тваринних кормів.

Комплекс спеціалізується на утилізації медичних відходів, трупів тварин, продуктів нафтопереробки поліхлордифенілових відходів з трансформаторів та конденсаторів, будівельного сміття, зогнилого або зараженого зерна тощо.

Мешканці міста остерігаються, щоб ось такого не сталося в Кам’янському

З падла тут будуть виготовляти корми для тварин. Інші відходи будуть спалювати або виготовляти з них біопаливо.методом низькотемпературного піролізу.

Громадське обговорення проекту цього підприємства було заплановане на 23 січня. Але досі невідомо, де саме відбуватимуться збори. Адміністрація БК «Хімік» відмовила забудовнику в наданні приміщення, яке було зазначене в повідомленні про обговорення.

«Нам не повідомив забудовник досі про місце громадського обговорення, — прокоментував ситуацію Юрій Лисяк, перший директор новоутвореного департаменту екології Камянського (на головному фото). – Ми направили листа до Мінекології про це. Адже без проведення громадського обговорення міністерство не повинно погоджувати забудову».

«Місто проти будівництва», — прокоментував Ю. Лисяк реакцію в соцережах . Нагадаємо: одразу виникла електронна петиція проти забудови, і вона за 3 доби набрала більше 3 сотен підписів (для розгляду петиції міським самоврядуванням потрібно 250 підписів.

У фахівців департаменту екології є свої питання до забудовника і щодо земельної ділянки, і щодо процесу виробництва. Наприклад, фахівці сумніваються щодо безпечного видалення поверхневих стоків з території виробництва. Також з наданих забудовником документів незрозуміло, як зберігатимуться трупи тварин. «А це ж трупна отрута!.» — наголосив директор департаменту.

Позиція керівника департаменту екології сьогодні ж була офіційно підтверджена і міською владою. У відповіді на петицію щодо заборони будівництва підприємства з переробки відходів перший заступник міського голови Олександр Чернишов повідомив зазначені вище зауваження департаменту. Офіційна позиція міської влади надіслана до Міністерства енергетики та захисту довкілля України.