У Кам’янському браконьєри погрожують зірвати заборону на риболовлю в «Калоші»

У суботу, 25 січня, браконьєри домовляються масово вийти на ловлю риби у затоці «Калоша» в Кам’янському, — про це сьогодні повідомили місцеві активісти чесної аматорської риболовлі Олег Вергун та Валентин Корж. Більше того, за їх позицію щодо неприпустимості браконьєрства на популярній в місті затоці — вони почали отримувати погрози.

Автор: Сергій Гузь.
Фото та відео: Олег Вергун, Валентин Корж.

Браконьєри погрожують і обіцяють непокору

З понеділка в затоці «Калоша» не видно рибалок – ані аматорів, ані тих, кого називають браконьєрами через сумнівний лов риби на «пулю». Про цей небезпечний для риби, хоча й не заборонений спосіб риболовлі, «Пильний погляд» писав на початку тижня.

Більшість рибалок, які дотримуються правил риболовлі, підтримали заборону, яку запровадила Держрибагенція з 20 січня. Вчора ми пересвідчились, що у затоці чергує рибінспекція, а браконьєри відсутні. Лише один рибалка наважувався щось смикати, сховавшись у кущах, тоді як інші, побачивши рибінспекцію, розвертались та йшли геть.

Так як повідомляють на своїх сторінках активісти аматорської рибалки, через заборону їм почали надходити погрози від браконьєрів. Ба більше, дехто з рибалок готовий влаштувати справжній бунт.

Так виглядала «Калоша» ще тиждень тому

«Приверженцы «пули» и драка не угомонятся и, кроме угроз в наш с Олегом Вергуном адрес, собираются бунтовать. Акцию неповиновения они намерены устроить на берегу Калоши в субботу, 25 января в 9:30. Как озвучили активисты и инициаторы этого неумного мероприятия: «Соберем по-больше народу и будем ловить дальше. Пусть попробуют что-то сделать с толпой, у нас демократия!» — повідомляє Валентин Корж на сторінці групи «Рыбалка в Каменском и окрестностях».

Рибінспекція і правоохоронці теж готуються

Розрахунок браконьєрів простий: великою кількістю своєї присутності залякати рибінспекторів та не дати їм можливості виконати свої обов’язки. Тож аби захистити останніх від можливого тиску, активісти закликають чесних рибалок прийти у «Калошу» на чай, аби підтримати рибінспекцію і показати, що заборона браконьєрської рибалки – це правильні дії, підтримані і самими рибалками.

Не всім рибалкам подобається заборона

Аби уникнути непотрібних конфліктів, рибалки-аматори вже звернулись по допомогу з забезпечення правопорядку до охоронних фірм «Цитадель» та «Муніципальна гвардія», які готові виділити екіпажі. Також завтра у затоці  чергуватиме патруль водної поліції.

Ми звернулись по коментар і до поліції Кам’янського. Як запевнив редакцію Андрій Пінчук, наш новий керівник Кам’янського відділу поліції, він знає про цю ситуацію і вже спілкувався з представником водної поліції щодо забезпечення правопорядку. І хоча територія «Калоші» не відноситься безпосередньо до поліції Кам’янського (це територія Петриківського відділу поліції), наші правоохоронці будуть готові відреагувати у разі будь-яких спроб насильства чи конфліктів. Бо тут мова йде про безпеку не тільки рибалок та працівників рибінспекції, але й журналістів та громадських активістів, які планують приїхати завтра на цей захід.

Рибалки-аматори налаштовані рішуче

Олег Вергун скликає друзів на чай в «Калошу»

«Рыбаки и те, кто здраво понимает, что такое нормальная рыбалка. C многими из Вас я встречался на берегу Днепра. Некоторые даже рыбачили со мной, — пише у соцмережі Олег Вергун. — Приглашаю Вас завтра приехать в 9. 30 на залив Калоша. Выпить чаю и пообщаться. Обсудить состояние дел на этом заливе. Вместе увидеть, как там сейчас хорошо и почему».

Нагадаємо, 20 січня цього року, аби зберегти карася, що масово зайшов у «Калошу», Держрибагенція вирішила скористатися нормою, яка забороняє риболовлю біля ГЕС. Але стосуватиметься ця заборона тепер усіх рибалок – і чесних, і браконьєрів.

Тепер порушників заборони чекатиме штраф у 170 гривень, плюс ще по 17 гривень за кожного спійманого карася, не залежно від методу лову.

Та сама «пуля»

Крім того, за зверненням Держрибагенції вчені-іхтіологи готують науково-методичний опис методу «багріння» і різновидів оснастки «пуля», відповідно до якого рибінспекція сподівається отримати законне право притягати порушників правил аматорської риболовлі та припиняти браконьєрство.

Читайте також: