ТОВ «Рокобан» не полишає планів будівництва заводу з переробки відходів у Кам’янському

ТОВ «Рокобан» не полишає планів будівництва заводу з переробки відходів у Кам’янському

Ще на початку тижня багато хто з полегшенням видохнув: не відбулись громадські слухання з будівництва заводу з переробки небезпечних відходів у нашому місті, влада підтримала громаду, а Міністерство енергетики та захисту довкілля не надало погодження. Аж ось у п’ятницю ТОВ «Рокобан» оголосило, що не полишає планів збудувати цей завод.

Автор: Сергій Гузь

«Рокобан» повертається

Історія з планами ТОВ «Рокобан» запустити небезпечне виробництво майже у центрі Камянського сколихнула ледь не усе місто. Про це писала уся міська преса, а соцмережі переповнювалися обуреними дописами мешканців міста.

Підприємство планують розмістити практично поряд з житловими масивами

Увесь цей час ТОВ «Рокобан» відмовчувався, наче води в рота набрали: жодної відповіді в соцмережах чи публікації у ЗМІ. Зі сторони могло здатися, що київські (судячи з реєстрації) інвестори зрозуміли безперспективність ідеї збудувати завод з переробки небезпечних відходів практично в центрі міста. Тому й не було особливого здивування, коли представники профільного міністерства скасували спочатку громадські слухання, а потім і зовсім оголосили про відмову надати погодження.

Повернення “Рокобану” не сподобалось мешканцям міста

Аж раптом на минулому тижні у Фейсбук зявилась сторінка ТОВ «Рокобан», на якій 30 січня від імені підприємства розмістили звернення до мешканців міста: «ТОВ «РОКОБАН» планує проводити свою діяльність в місті Кам’янське, тому для нас дуже важлива співпраця з вами. Судячи з останніх подій, ми розуміємо, що у вас виникає багато запитань та занепокоєння відносно можливого забруднення навколишнього природного середовища, але запевняємо, що технологія, яка буде нами застосована в роботі відповідає високим європейським стандартам».

В усьому винне міністерство

Тож, за версією анонімного представника ТОВ «Рокобан» громадські слухання щодо діяльності цього підприємства у нашому місті не відбулися – з вини Мінстерства енергетики та охорони довкілля.

«Організацією громадських слухань займається організатор громадських слухань (Міністерство енергетики та захисту довкілля України), а наше підприємство лише виконує вимоги Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Тому, рішення про зміну місця проведення громадських слухань, які переносилися тричі, приймалося не нами. З приводу останньої відміни слухань, хочемо зазначити, що вони були відмінені з ініціативи Міністерсва, з технічних причин,» – зазначається у зверненні підприємства.

Далі ТОВ «Рокобан» запевняє, що обрало для цього проекту найкраще європейське обладнання та технології «які відповідають високим європейським стандартам», а сама технологія по виготовленню м’ясо-кісткової муки  та переробки відходів є «безпечною для навколишнього середовища».

«Ми не збираємося везти відходи зі всієї території України, Рокобан буде перероблювати відходи, які утворює саме місто та підприємства ,розміщені на його території та у передмісті, – запевняють на сторінці підприємства. – Команда ТОВ «РОКОБАН» зацікавлена у безпечному поводженню з відходами та має на меті позбавити місто Кам’янське від небезпечних відходів, які утворюються його мешканцями».

Кам’янчани сумніваються у безпечності заводу

Поява цього звернення у Фейсбуці свідчить про те, що попри перший негативний результат ТОВ «Рокобан» націлене повторити громадські слухання та домогтися свого. Це вже викликало низку обурливих коментарів на сторінці самої компанії.

«Организация “Патриот 2015” приложит все усилия и свой боевой опыт, но этого производства в нашем городе не будет, – написав Богдан Наполов, заступник керівника департаменту екології нашого міста. – Будьте любезны, господа киевляне, откройте это производство на Крещатике или по месту прописки директора в Виннице».

Менш емоційний, але більш аргументований лист на адресу Міністерства енергетики та захисту довкілля відправило керівництво місцевої екологічної організації «Голос Природи». У ньому перераховано 16 пунктів зауважень до планованої діяльності ТОВ «Рокобан» та проекту.

Наприклад, «Голос Природи» звертає увагу, що в матеріалах з оцінки впливу на довкілля відсутня інформація про межі санітарно-захисної зони, а також розрахунки розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, з урахуванням існуючих фонових концентрацій в місті Кам’янське. Проект не передбачене встановлення датчиків забруднення безпосередньо на джерелах викидів, що унеможливлює реальний контроль за небезпечними викидами.

«Використання запропонованої технології утилізації небезпечних відходів має передбачати  зупинку технологічного процесу, звукове та світлове попередження у випадках, коли температура допалювання небезпечних газоподібних відходів зменшується нижче граничної температури, що вказана в технічній документації. ГО «Голос Природи» вважає, що система звукового та світлового попередження у випадках порушення технологічного процесу в камерах допалювання небезпечних газоподібних відходів повинна бути як на території підприємства, так і на межі СЗЗ,» – зазначається у зверненні до міністерства.

Є багато інших суттєвих зауважень до проекту, який не містить документів, що уся його діяльність погоджена з міськими службами та вписується у плани розвитку міста. Тож екологічна організація закликала міністерство «відмовити ТОВ «Рокобан» у отриманні позитивного висновку».

Редакція “Пильного погляду” вже звернулась по коментарі до ТОВ “Рокобан”.

Читайте також: