Інфекційна загроза в Кам’янському: епідемії нема, але всі служби готові

Епідемії вірусних захворювань в нашому місті ще нема. але загроза світового масштабу змушує міські та державні служби бути напоготові.

Автор: Валентин Фіголь.

Епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ-грип в Кам’янському не перевищено, випадків захворювання на грип не виявлено, повідомили в міському управлінні охорони здоров’я.

На ранок 3 лютого в місті припинено навчальний процес в школі №38 в Карнаухівці. На додаткові канікули ще з кінця минулого тижня відправлені діти в 16 окремих класах різних шкіл.

Місто готове до зустрічі з більш серйозною інфекційною загрозою, вважають посадовці.

Ще під кінець 2019 року було проведено засідання міського штабу з надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки. Штабом погоджено міський план протиепідемічних заходів, розповів Володимир Байдуж, фахівець міськуправління з надзвичайних ситуацій. В плані розписано, як виявляти інфікованих та що робити, аби хвороба не розповсюджувалась містом.

В місті є спеціальний підрозділ, який має реагувати на епідемічну загрозу, розповів Володимир Яценко, виконуючий обов’язки начальника відокремленого підрозділу «Кам’янський міський відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний центр лабораторних досліджень»». В центрі, розташованому на перехресті вулиць 9 Травня та Медичної, де раніше була міська СЕС, є вірусологічна та мікробіологічна лабораторія, а також підрозділ «протиепідемічного захисту» — спеціально підготовлені та екіпіровані для роботи в умовах біологічної та хімічної загрози.

Тимчасом коронавірус з Китаю продовжує лякати людей. Заражені, за даними ВОЗ, більше 14 тисяч людей, за межами Китаю виявлено півтори сотні інфікованих. Загинула 361 особа. На Філіпінах помер перший хворий за межами Китаю.

Різні країни по-різному захищаються від інфекції. У Великобританії, наприклад, всіх приїжджих з Китаю відправляють на 2 тижні (інкубаційний період коронавірусу) до військового шпиталю на карантин.

В Дніпрі на вокзалі та в аеропорту встановлюються тепловізори: за словами фахівців департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, ці прибори будуть виявляти пасажирів з підвищеною температурою. Таких пасажирів будуть направляти на обстеження в лікарню №21, де лікують інфекційні хвороби.