Нові автобуси та трамваї і орендовані суперсміттєвози в Кам’янському

Перспективи розвитку комунального автотранспорту обговорюють депутати в постійних комісіях міської ради, готуючись до лютневої сесії.

Автор: Валентин Фіголь.

На наступному тижні, 28 лютого, міська рада на сесії розгляне кілька проектів рішень, які стосуються міського транспорту. Зокрема, планується придбати 9 трамваїв в межах Програми розвитку КП «Транспорт». Про це повідомив Дмитро Конельський, начальник міського управління транспорту та зв’язку.

На 6 нових трамваїв міське самоврядування планує укласти угоду лізингу, прокоментував намір Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського. Дозвіл на цю оборудку міська рада розгляне, як додаткове питання на сесії. Лізинг передбачає придбання вагонів і поступову виплату протягом не менш ніж 3 роки. Для цього місто хоче взяти кредит під 9% річних. Сьогодні самоврядування вибирає, з яким банком домовитись щодо кредиту, зазначив О. Чернишов.

Планується купувати трамваї «Татра-Південь», які виробляють на «Південьмаші» в Дніпрі. В Кам’янському є такий трамвай – за номером 2003, той, що з емблемою добробатів. Прогнозована вартість оборудки з лізингом – 16,5 мільйонів гривень.

Ще 3 вагони заплановано придбати в Харкові, але не нові, а після капітального ремонту.

Придбання 30 нових автобусів передбачає Програма розвитку КАТП – як продовження процесу розбудови комунального пасажирського автотранспорту, розпочатого в минулому році. Вартість одного автобуса – понад 2 мільйони гривень.

Купувати нові сміттєвози в цьому році місто не збирається, кажуть відповідальні посадовці. «А варто б оновити рухомий склад сміттєвозів, бо ці скоро стануть!» — зауважив депутат Віталій Чернявський, колишній директор КАТП.

Пан Чернишов заспокоїв депутата, розповівши про один задум посадовців: взяти в оренду якийсь сучасний сміттєвоз, який один може замінити кілька існуючих. «Заїде один сміттєвоз і все забере, — прокоментував новину посадовець. Так що ті старі машини як стануть, то хай стоять…»

Ще одне рішення стосовно КАТП розгляне міськрада на наступній сесії. Змінами до міської Програми «Шкільний автобус» передбачено виділення 4 мільйонів гривень на централізовану організацію перевезень школярів до плавального басейну «МіКомп», де діти вчаться плавати за міською програмою «Школа плавання». Це рішення виникло після інциденту з автобусом, який віз дітей на урок плавання та врізався у огорожу, бо 68-річний водій раптово помер за кермом. Відтепер місто централізовано домовиться з КАТП про перевезення учнів і заплатить за це бюджетні гроші. Це ціна безпеки, кажуть депутати з транспортної комісії.