Сміття , «Екосервіс» та система екомоніторингу на лютневій сесії міськради Кам’янського

Кілька питань порядку денного майбутньої сесії, пов’язаних з екологією, обговорюють депутати міської ради на засіданнях постійних комісій ради.

Автор: Валентин Фіголь.

Зміни до міської екологічної Програми озвучував в комісіях Богдан Наполов, заступник директора департаменту екології Кам’янського.

Департамент пропонує зняти 1 мільйон гривень з придбання сміттєвих контейнерів і перекинути кошти на ліквідацію стихійних звалищ на території міста. Тепер заплановані асигнування на цю роботу в 2020 році становлять 4 мільйони гривень.

Відтепер міське самоврядування трохи інакше буде організувати прибирання стихійних звалищ, зауважив Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Раніше департамент збирав інформацію про стихійні звалища, давав завдання підряднику – той прибирав і отримував гроші з бюджету згідно актів виконаних робіт. Тепер посадовці департаменту фіксуватимуть стихійні звалища на фото та відео, розглядатимуть на особливій комісії, яка даватиме завдання підряднику.

Після ліквідації звалища теж робитиметься фото- та відео фіксація, комісія подивиться – і аж тоді підрядник отримає свої гроші. «А то потім виникають питання: прибирав – не прибирав…» — прокоментував новацію пан Чернишов.

«От, якби ще штрафувати тих, хто утворює стихійні звалища! Це ж свої, місцеві роблять: насмітять – і вимагають, щоб влада прибирала!» — ремствували на виборців депутати, шкодуючи, що штрафи за засмічення довкілля замалі.

Ще одне екологічне питання, яке розгляне сесія міськради – збереження комунального підприємства «Екосервіс». Підприємство було створене для того, щоб надавати послуги міської метеорологічної служби після ліквідації міської метеостанції. Також «Екосервіс», де працюють директор та бухгалтер, опікується існуючими двома постами контролю за станом атмосфери.

«Можливо, ми в цьому році зробимо міську систему екологічного моніторингу», — мотивував необхідність збереження підприємства Б. Наполов. Тоді, мовляв, і «Екосервіс» знадобиться.

«А що ж міське звалище, горить? – обговорювали болючу тему депутати. – Бо, як їдеш трасою на Дніпро, то і вікна закриваєш, і кондиціонер вмикаєш, щоб смороду не чути… І як ті люди живуть на Дорошенка та Ювілейному!..»

Ще минулого року А.Круть пояснював, що аби сміттєзвалище не диміло, треба запустити лінію з сортування відходів.

Депутати зауважили, що бували часи, коли звалище менше диміло. Тому, мабуть, можна б і сьогодні щось зробити, аби погасити пожежу хоч трохи. Запропонували якось влаштувати День інформування депутатів і заслухати свого колегу, депутата міськради та директора КП «Комунальник» Артура Крутя – нехай розкаже, як він долає вогняну стихію на підпорядкованому звалищі.