Бійка на сесії міськради Кам’янського (+ відео)

Інцидент стався наприкінці сесійного засідання міської ради Кам’янського 28 лютого. Невідомі особи заблокували прохід до трибуни, не пропустивши місцевого активіста Костянтина Філатова, який бажав виступити з трибуни.

Автор: Валентин Фіголь.

В цілому уся сесія проходила спокійно. Вже після голосування за останнє питання порядку денного головуючий на сесії міський голова Андрій Білоусов закрив засідання. Заграв гімн.

В цей момент К. Філатов, вигукнувши: «А як же виступи?!» , спробував пройти до трибуни. Але чоловік та жінка перекрили собою прохід, не пускаючи активіста. «Я записувався для виступу!» — наполягав пан Філатов. Але чоловік відштовхував активіста, не пропускаючи його.

Схоже, що і ті, хто блокували, і сам Костянтин Філатов разом з прихильниками, заздалегідь були готові до такої ситуації. Коли Філатов встав зі свого місця і вийшов ближче до проходу, перед ним одразу встали двоє – чоловік та жінка.

За мить навколо зібралась юрба невідомих чоловіків: одні допомагали блокувати прохід, інші підтримували К. Філатова.

«Чого не пускаєте громадянина виступити на сесії?» — питали ті, хто був за пана Філатова. «Сесія закінчилась, розходьтесь!» — відповідали учасники блокади.

Пристрасті спалахнули миттєво. До групи підтримки пана Філатова приєднався Валерій Крамаренко, відомий як активіст «Правого сектору». Він матюкався і погрожував опонентам розправою.

Бійка на сесії міськради Кам’янського: анархісту не дали слово – за нього вступився колишній кримінальний авторитет

Інцидент стався після оголошення про завершення сесійного засідання міської ради Кам’янського 28 лютого. Кілька громадян заблокували прохід до трибуни, не пропустивши місцевого активіста Костянтина Філатова, який бажав виступити з трибуни міськради.На допомогу Філатову прийшов відомий у місті представник «Правого сектору» — Валерій Крамаренко. У 90-ті роки, за словами депутата міськради Ігоря Лісничого, Крамаренко очолював другу за чисельністю ОПГ у Дніпродзержинську, та мав кримінальне прізвисько «Крамар» (у «Правому секторі» його позивний — «Камінь»).Багато років про Крамаренка нічого не було чути, аж поки у 2014 році він не з’явився на чолі місцевого осередку «Правого сектору», і відразу відзначився бійкою з тодішнім депутатом міськради Сергієм Демішевим. Пізніше Крамаренка звинувачували у організації тиску на підприємців. В кінці 2014 року тодішній голова сільради Єлізаветівки навіть писав відкритого листа на Дмитра Яроша, у якому звинувачував Крамаренка в участі у розкраданні труб водогону на лівобережжі міста.Після розколу у «Правому секторі» та виключенні місцевого осередку з структури організації «ДІЯ» (очолюваної Дмитром Ярошом), про Валерія Крамаренка кілька років нічого не було чути в громадському просторі, аж до нинішньої сесії, коли він з’явився разом з Костянтином Філатовим.Костянтин Філатов відомий у місті активіст, який називає себе то анархістом, то соціалістом, та не визнає органи місцевого самоврядування в Україні, вважаючи, що усі вони сформовані незаконно, а влада має належати місцевим територіальним громадам. За день до сесії він ініціював установчі збори по створенню такої громади в Кам’янському. На відео цих зборів, які на своїй сторінці у ФБ виклав Філатов, видно особу, схожу на Валерія Крамаренко. У кінці зборів Філатов закликав своїх прихильників прийти наступного дня на сесію, де планував озвучити свої ідеї незаконності місцевого самоврядування в Україні. Обережно, відео містить нецензурну лексику!

Опубліковано Пильний Погляд Субота, 29 лютого 2020 р.

Група підтримки блокуючих не лишилась у боргу: один з невідомих спочатку спробував вихопити телефон з рук чоловіка, який фільмував інцидент, а потім ударив його рукою в обличчя.

Присутній на сесії народний депутат Олександр Трухін, з яким перед спробою пройти до трибуни розмовляв К. Філатов, одразу після початку інциденту встав і вийшов із сесійної зали.

Наспіла поліція: між супротивників вдерся Андрій Пінчук, начальник міського відділу поліції. Вимагаючи припинити порушення громадського порядку, він розштовхав опонентів. В супроводі поліції обидві групи вийшли із зали, продовжуючи сваритись.

«Він завжди зриває сесії, заважає працювати!» — кричала жінка, яка блокувала прохід до трибуни, відповідаючи на питання активістки самоорганізації населення Любові Карпової «чого ви не пускали громадянина виступити?»

«Там поліція розбирається… — прокоментував інцидент Олександр Залевський, секретар міської ради. – Звичайно, такі інциденти неприпустимі в будь якому разі!»

Поліція проводить розслідування інциденту, розповіла Олена Тімченко, прес-офіцер міськвідділу поліції.

К. Філатов написав заяву, як він пояснив, щоб поліція вжила заходів до міського голови А. Білоусова за те, що той не дозволив йому виступити на сесії.