Коноплі в уяві мешканців Кам’янського: від медичної сировини до «наркоти»

Коноплі в уяві мешканців Кам’янського: від медичної сировини до «наркоти»

Актуальність публікації автор бачить в гостроті суперечок навколо теми вживання конопель в українському суспільстві. Зокрема, в Кам’янському публікації про медичне застосування конопель в цивілізованих країнах дорослі земляки з політичним досвідом досі називають «рекламою наркоти».

Зважаючи на можливість місцевих виборів, парламентарії прогнозують, що суспільство можуть колихнути й з цього боку.

Автор: Валентин Фіголь.

Попит породжує…

Зазначу, що мова в публікації – передусім, про застосування конопель для лікування хвороб та поліпшення стану здоров’я за лікарським приписом. Залишу поки поза увагою рекреаційне вживання конопель, тобто для задоволення та розваги.

Сьогодні в Україні, і в Кам’янському теж, вирощувати коноплі для виготовлення лікарських засобів та біологічно-активних домішок заборонено. Це кримінальний злочин.

А поки що тему «колихнули» з іншого боку – судового. В грудні 2019 року суд в Миколаївській області виправдав інваліда, який курив власноруч вирощені коноплі для зняття болю. https://zn.ua/UKRAINE/ukraina-obzavelas-besprecedentnym-delom-rumyanceva-opravdaniem-vyraschivaniya-kannabisa-339782_.html

В багатьох цивілізованих країнах коноплі (маріхуана, канабіс) використовується в лікарнях як медичний препарат для полегшення невгамовних болей та судом, регулювання роботи кровеносної системи. Наприклад, в Ізраїлі хворі на рак вживають коноплі, вдихаючи пару подрібненої рослини через прилад, який у нас модно звати вайпом або вайпорайзером.

В Україні, навіть за непевної медичної статистики, набереться пара мільйонів людей, які потребують лікування від хронічних болей, регулювання нервових розладів. Кількість онкохворих в країні і в місті важко оцінити статистично з багатьох причин. Але рак тримається біля другого місяця по вбивчості після хвороб серця й судин. Щороку в Кам’янському біля тисячі людей дізнаються, що вони – онкохворі. В країні за рік діагнози з новоутвореннями вперше отримує понад 150 тисяч людей.

«Медичне застосування конопель – офіційна світова практика, мова лише про те, наскільки Україна від неї відірвана, – коментує ситуацію в суспільстві Рима Трофимович, громадська активістка і керівник ГО «Ясла» з багаторічним досвідом роботи з наркозалежними. – Я особисто підтримую необхідність розгляду в законодавчому полі медичного застосування канабісу».

Облишмо поки що «чорний ринок» споживачів конопель для різних цілей, який фахівці оцінюють дуже приблизно вдвічі більшим за ринок потенційних споживачів медичних препаратів з конопель. Поговоримо про те, що видно в українському політикумі щодо питання медичного застосування конопель.

Парламентська тиша

Нагадаємо, що партійці «Слуги народу», і не лише вони, перед виборами казали, що вони за медичне застосування конопель.

«Це не те питання, з яким можна довго зволікати. Тому що всім скептикам і критикам я раджу хоча б раз сходити на “Конопляний марш”, до якого приєдналася Асоціація онкохворих, і подивитися їм в очі і перестати нести нісенітницю. Тому що канабіс – це в першу чергу ліки», – цитують українські ЗМІ нардепа Микиту Потураєва, якого називають одним з лобістів легалізації медичних конопель

Ще попередній склад парламенту, як казали політики в рік парламентських виборів, хотів переглянути питання статусу конопель в Україні. Навіть були балачки про законопроект щодо легалізації медичного застосування рослини, підготовлений навесні 2019 року.

Поки що нових парламентських ініціатив щодо конопель як медичної сировини не декларується і офіційно не оголошується. Парламентарії в коментарях для ЗМІ та соцмереж кажуть, що правоохоронці проти «легалайзу».

Поліцейська позиція

«Немає ніякої протидії з боку МВС. У нас є позиція – ми говоримо тільки про те, що може бути дозволено використання канабісу у вигляді таблеток або мазей, але не у вигляді курильних сумішей на основі канабісу, тобто не у вигляді “травички”. Ми проти куріння вирощеного у себе вдома канабісу», – ще одна цитата з публічного коментаря Антона Геращенко, одного з заступників міністра внутрішніх справ України. Антон Геращенко в часи депутатства, як нагадують архіви ЗМІ, був одним із підписантів законопроекту про легалізацію медичного канабісу.

«Для всех желающих, не заметно, тихо, под шум волны, пропихнуть, протащить, пронести, легализацию марихуаны, мед каннабиса – НЕТ, этого не будет, забудьте как минимум на ГОД. Всё видим и слышим, за всеми наблюдаю)))потЕрпите ( ударение на букву Е) господа бизнЕсмЕны», – написав в грудні 2019 року в фейсбук Олександр Голіашвілі, заступник міністра МВС, куратор сфери незаконного обігу наркотиків.

Поліцейські в Кам’янському не готові сказати, з якого віку в місті діти починають курити коноплі і синтетичні препарати-наслідувачі. Законні процедури щодо контролю за обігом наркотиків недосконалі, визнають поліцейські.