Гігієні інформаційного простору вчились педагоги Кам’янського

Сьогодні педагоги Кам’янського навчались протистояти загрозам та маніпуляціям в інформаційному просторі. Засіб боротьби – інформаційна гігієна, кажуть фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

Майстерню «Інформаційний простір. Свобода чи залежність?» провели сьогодні соціальні педагоги Кам’янського на базі школи №19. Захід підготувала соцпедагог школи Людмила Куковенкова.

Про можливості та небезпеки сучасного інформаційного простору говорили учасники заходу. Про те, що інтернет-технології стрімко міняють світ, і людська психіка та етика не завжди встигають реагувати на нову реальність. Тому інтернет не зробив життя простішим: паралельно новим можливостям виникли нові ризики: хакерство, шахрайство, залежність…

Як вберегтись від спотворення інформації, яка вражає інформаційний простір, як вірус? Користуватись критичним мисленням, здоровим глуздом і аналітичними можливостями.

Про кібербулінг та профілактику його проявів розповідали офіцери ювенальної превенції Південного райвідділення поліції. Щоб довести факт цькування, треба фіксувати всі прояви, нагадали поліцейські. І запропонували педагогам звертатись за консультаціями до ювенальної превенції, писати подання про факти булінгу в реальному чи віртуальному просторі.

Працівники банків ніколи не питають клієнтів по телефону про їхні персональні дані і не вимагають кудись терміново перераховувати гроші, нагадала представниця банківського сектору. «Якби ви знали, скільки разів я вже це говорила і писала?!.» — зітхнула оратор, нагадуючи про довірливість та неуважність потерпілих від шахрайств.

Потім учасники заходу жваво обговорили можливості інтернет-банкінгу, продукти для дітей. Як обмежити кредитний ліміт дитині, яка платить через інтернет за ігри в мережі?  Ніяк…

Андрій Омельченко з КЗ «Центр молодіжних ініціатив» розповів, як користуватись сучасними месенджерами.

Потім соціальні психологи робили практичні вправи, запропоновані Л. Куковенковою. Зокрема, такі, що вчать інформаційній гігієні: споживати осмислено.