Кам’янське на карантині: з симптомами вірусної інфекції треба викликати «швидку допомогу»

Умови карантину, введеного Постановою Кабміну з 12 березня, обговорювали сьогодні на засіданні міського штабу з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. До складу штабу входять посадовці міського самоврядування, керівники міських та державних установ та підприємств, лікарі, поліцейські, рятувальники.

Автор: Валентин Фіголь.

Медзаклади готові

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію коронавірусу, нагадала Наталія Ктитарова, начальник міського управління охорони здоров’я. Сьогодні в світі зареєстровано 115 тисяч захворілих на корона вірус, 4 тисячі хворих померли, але 56% вилікувались, акцентувала вона.

В місті розроблено план протиепідемічних заходів. Пацієнтів з підозрою на коронавірус госпіталізуватимуть у інфекційне відділення міської лікарні №7. Інфікованих вірусом – в інфекційну лікарню Дніпра. Важливо пояснити людям, зазначила Н. Ктитарова: не треба з симптомами вірусної інфекції нікуди самим ходити, а треба викликати «швидку допомогу».

Медичні заклади міста мають необхідні медикаменти та амуніцію на випадок епідемії, сказали лікарі. Місто передбачить виділення з бюджету 222 тисяч гривень для закупівлі необхідних засобів, якщо така потреба виникне, розповів головуючий на засіданні Олександр Чернишов, перший заступник міського голови.

Навчання та масові заходи — скасовані

Учбові заклади міста – на карантині. Сьогодні зранку подекуди діти ще поприходили до школи. Десь батьки не знали про карантин, десь просто не мали куди подіти дітей, ідучи на роботу.

Можливо в дитсадках будуть залишені якісь чергові групи для тих дітей, яких батькам нема куди подіти.

Що чинити батькам, як забезпечити догляд за дітлахами, обговорювали учасники заходу? «Я своїм сказав: беріть відпустки!..» — поділився досвідом Григорій Макух, керівник міського газового господарства.

Скасовано спектаклі театру та заборонено зібрання більш як 200 осіб в одному місці.

Будуть закриті ігрові зони в торгівельно-розважальних центрах.

Тотальна дезінфекція та гігієна

На громадському транспорті перевізникам доручено забезпечити дезінфекційну обробку рухомого складу.

Санобробку доручено зробити в гуртожитках міста. Зокрема, таке доручення отримала адміністрація УКОЖФ . «У вас рентабельне підприємство, маєте доходи – забезпечуйте санобробку», — зазначив О. Чернишов. «Ми не проти, тільки чим обробляти?» — запитала Тетяна Щебетова, директорка підприємства. Медпрацівники пообіцяли допомогти консультацією.

Релігійним організаціям комісія з ТБ та НВ рекомендувала теж обмежити зібрання вірян.

Медики висловили побажання, щоб адміністратори готелів повідомляли владу про пожильців з Китаю чи підозріло кашляючих. Бо вже був, кажуть, випадок, коли лікарі ловили в готелі «Зоря» одного китайця… Добре, виявився здоровим.

Як боротися з інфекцією? Певних ліків від корона вірусу нема, нагадала пані Ктитарова. Профілактика – гігієнічні процедури. Мити руки з дезінфікуючими засобами після кожного контакту з іншими людьми чи їх речами. Поменше бувати в людних місцях.