Онлайн-сервіси для водіїв та автовласників – до уваги автомобілістів Кам’янського

Карантин – час, коли варто освоювати нові інструменти дистанційного спілкування та документообігу. Про можливості Територіального сервісного центру МВС № 1244, що обслуговує Кам’янське, розповів його начальник Ігор Качалов.

Автор: Валентин Фіголь.

— Як працюватиме сервісний центр в умовах карантину?

— Відповідно до постанови КМУ від 11 березня, територіальні сервісні центри МВС продовжують надавати адміністративні послуги громадянам у звичайному режимі, проте з метою запобігання інфекції, у приміщеннях Центру запроваджені заходи:
— до приміщення запрошуються лише  отримувачі послуг (пріоритет обслуговування надається громадянам, які зареєстровані в електронній черзі через Електронний кабінет водія);
— у приміщенні дозволено перебувати не більше 10 осіб, які отримують послуги, а інші очікують запрошення за його межами;
не здійснюватиметься екзаменаційна діяльність; запроваджується додаткове періодичне провітрювання та вологе прибирання дезінфікуючими засобами.
Просимо громадян, які мають ознаки будь-якого вірусного захворювання, утриматись від відвідувань сервісних центрів МВС. Не виходячи з дому, можна отримати послуги через Електронний кабінет водія онлайн.

— Які електронні інструменти можуть застосовувати автомобілісти?

— Найперше, слід згадати проект «Дія» — український e-сервіс державних послуг. «Дія» — це мобільний застосунок з цифровими документами та портал з публічними послугами онлайн. Коли сервіс запрацює так, як був задуманий,  кожен громадянин зможе авторизуватися у власному електронному кабінеті та отримає доступ до електронних послуг у сфері будівництва, соціального захисту та реєстрації бізнесу.

З 6 лютого запущено мобільний застосунок «Дія» з цифровими водійськими документами: електронним водійським посвідченням та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу щоб отримати потрібну послугу можна було просто зі смартфона.

— Які послуги вже сьогодні може отримати автомобіліст?

— Наприклад, електронний кабінет водія. Це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про твої транспортні засоби, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. Користувачі ЕКВ можуть дізнатися інформацію про власні посвідчення водія та транспортні засоби, перевірити історію штрафів та сплатити їх, замовити відновлення та обмін посвідчення водія. Також в ЕКВ можна «зайняти» місце в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом та індивідуальний номерний знак.

Як створити свій електронний кабінет водія?

— Заходимо на сайт Головного сервісного центру МВС e-driver.hsc.gov.ua. Е-кабінет також доступний на Урядовому порталі kmu.gov.ua — у розділі «Електронні послуги». Авторизуємось завдяки Кваліфікованому електронному  підпису (КЕП), BankID або MobileID. Зазначаємо свою електронну пошту (інформація необхідна для сповіщень про штрафи та обтяження) та номер мобільного телефону (інформація потрібна для запису в електронну чергу). Зауважте, що сервіс надає дані, які не містять конфіденційної інформації власника ТЗ.

— Водії ремствують, стикаючись з випадками відображення неактуальних особистих даних в електронному посвідченні водія чи свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, відсутністю фотографії чи документів. Що робити?

— Онлайн-сервіс ЕКВ запровадив послугу уточнення даних, що дозволяє провести верифікацію цих документів. Тепер електронний кабінет водія надає громадянам можливість скористатися онлайн-послугами уточнення даних у реєстрі посвідчень водіїв; уточнення даних у реєстрі свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу.

Сервіс дозволяє громадянам подати заяву про коригування неточностей у реєстрах МВС та оперативно доповнити наявну в них інформацію.

Отже, якщо у вас виникла проблема з е-правами чи е-свідоцтвом в застосунку «Дія», вам необхідно авторизуватися в електронному кабінеті водія та скористатися послугою уточнення даних. 

Алгоритм дій можна побачити, якщо перейти із застосунку «Дія» в електронний кабінет водія та авторизуватися.

Працівники сервісних центрів опрацьовують отримані електронні заяви та вносять зміни до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС. Внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС дані автоматично оновляться та будуть відображені в електронному кабінеті водія та застосунку «Дія».

— Відновлення та заміна посвідчення водія — одна з найбільш популярних послуг сервісних центрів: щороку за нею звертається більше 500 тисяч українців. Як це зробити через «Дію»?

— Так само як і замовлення індивідуальних номерних знаків чи перевірка авто за VIN-кодом, цей сервіс відтепер доступний онлайн в електронному кабінеті водія.

Після авторизації в ЕКВ особа подає заяву в електронній формі. До заяви громадянин додає електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), довідки з поліції (за потреби) і чинної медичної довідки форми 083/о. Заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

Громадянин отримує відповідне сповіщення у випадку успішної перевірки поданої заяви та документів за всіма передбаченими державними реєстрами та базами.

Відмова в наданні послуги можлива з ряду причин, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 № 946, яка вносить зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.