Надзвичайна ситуація в Україні та карантинні заходи на вулицях Кам’янського

Надзвичайна ситуація в Україні та карантинні заходи на вулицях Кам’янського

Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України. Тимчасом в Кам’янському різко побільшало на вулицях людей в масках, поліція шукає порушників карантину, санітарні медики дезінфікують житло імовірних жертв інфекції.

Автор: Валентин Фіголь.

Уряд ввів надзвичайну ситуацію

Режим надзвичайної ситуації на 30 днів введено рішенням Кабінету міністрів України 25 березня. «Всі карантинні заходи також плануємо подовжити на 30 днів», – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він закликав не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. Карантин і режим надзвичайної ситуації триватимуть до 24 квітня.

Надзвичайна ситуація – не надзвичайний стан! Надзвичайна ситуація (НС) – ситуація на окремій території, за якої порушуються нормальні умови життя населення.

Це може бути не епідемія коронавірусу, як сьогодні, а й стихійні лиха, пожежі, катастрофи та інші події, які можуть загрожувати життю та/або здоров’ю населення.

Надзвичайна ситуація може бути державною, регіональною, місцевою, об’єктовою.

Тонкощі надзвичайного стану

Є суттєва різниця між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом. Відповідно до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану», надзвичайний стан є особливим правовим режимом, що обмежує певні конституційні права людей та надає додаткові повноваження органам державної влади.

Надзвичайний стан оголошується у разі наявності реальної загрози безпеці громадян або конституційному ладові, усунення якої іншими способами є неможливим. Стан вводиться на строк не більше 30 діб і не більш 60 діб – в окремих її місцевостях і може бути продовжений не більше як на 30 діб.

Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей. Але встановлює певні обов’язки для громадян, зокрема, дотримуватись правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях, режимів захисту від епідемії, радіації тощо.

Органи влади в зоні надзвичайної ситуації можуть, зокрема, зупиняти роботу суб’єктів господарювання та обмежувати доступ людей в зону НС.

Правоохоронним органам режим НС велить посилювати охорону громадського порядку.

Боротьба  з поширенням  вірусу означає необхідність спостереження, перевірки і опрацювання  кожного  випадку навіть підозри на хворобу,з метою попередити і розірвати ланцюг передачі.

Для попередження захворювання, управління охорони здоров’я Кам’янської міської ради звертається з проханням до осіб, які перебували за межами країни з 10 по 24 березня 2020 року, повідомити про це сімейним лікарям, з якими укладено договори.

У місті посилюють заходи безпеки

Своєчасне виявлення хвороби значно підвищує шанси на одужання та запобігання інфікування близьких та рідних, а самолікування приводить до тяжких наслідків! Про це нагадали медпрацівники, з огляду на трагічну ситуацію з загибеллю від швидкоплинної хвороби 45-річного камянчанина, який помер в лікарні Дніпра вчора ввечері. За попередніми даними, він не одразу звернувся до лікаря, відчувши симптоми інфекційного захворювання, а за кілька днів після повернення з Єгипту, як вже став задихатися.

Пізно ввечері стало відомо, що підозра на коронавірус не підтвердилась. Більше про це читайте тут.

Режим НС в даному випадку передбачає також посилення заходів дезінфекції. Так, сьогодні вдень на вулиці Гайдамацькій бригада працівників в спеціальному захисному одязі – поліетиленових костюмах та масках, проводила дезінфекцію будинку, де, ймовірно, мешкала людина, запідозрена в інфікованості коронавірусом.

Фото: sobitie.com.ua

Тимчасом поліція та Держспоживслужба продовжувала перевірки суб’єктів бізнесу на предмет дотримання умов карантину, розповіла Олена Тімченко, прес-офіцер міського відділу поліції. Громадяни теж пильнують порушників: було повідомлення в поліцію про працюючу перукарню для тварин, чи грумінг-центр. Але поліція не застала ні грумів, ні тварин – лише власника приміщення, який збирав свої речі…

З самого ранку на вулицях міста помітно побільшало людей в масках. Зокрема, двірників в масках. Цікаво, що деякі люди, за їх словами, не вірять в захисну силу масок, але носять їх з поваги до почуттів інших людей чи для підтримки загальних заходів безпеки.

Ще характерну історію розповіли працівники одного солідного приватного виробничого підприємства. Один співробітник виклав в мережі свої фото з відпочинку в Єгипті. Колектив сполошився – і змусив начальство відправити співробітника після повернення з туру у відпустку за власний рахунок. Втім, поки що без скандалу …