Молитися на телевізор пропонує уряд мешканцям Кам’янського

Молитись дистанційно, а не ходити по церквах і не ризикувати зараженням – такий духовний подвиг пропонують віруючим громадянам посадовці Міністерства культури та інформаційної політики.

Автор: Валентин Фіголь.

У зв’язку із складною епідеміологічною ситуацією в Україні релігійним організаціям було рекомендовано Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перейти на проведення богослужінь в дистанційному режимі без участі віруючих.

«Більшість релігійних організацій дослухались до рекомендацій і прийняли рішення призупинити на вказаний час проведення богослужінь у звичному режимі та долучитися до їхньої трансляції в он-лайн режимі та за допомогою аудіовізуальних ЗМІ», — сказано в офіційній інформації.

В свою чергу, Міністерством було розроблено концепцію та узгоджено графік  трансляцій богослужінь. Важливо відзначити, що згадана система телевізійних трансляцій має унікальний характер, оскільки враховує багаторелігійність/поліконфесійність релігійної середовища нашої країни. Транслюватимуться (у прямому ефірі та у записі) богослужіння як православних і католицьких церков, так і молитовні заходи протестантських та мусульманських організацій.

Починаючи від 27 березня 2020 року, щоп’ятниці, щосуботи та щонеділі на загальнонаціональних та регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення транслюватимуться богослужіння та обрядові заходи найчисельніших церков та релігійних організацій, представлених на теренах України. Ці трансляції будуть здійснені телеканалами UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: КРИМ, а також стануть доступними для онлайн перегляду на сайтах цих каналів та на всіх регіональних платформах Суспільного мовника.

Нижче подаємо детальний, актуальний на 27 березня, розклад телевізійних трансляцій богослужінь релігійних організацій України, який буде чинним на весь період карантину, пов’язаного з епідемією коронавірусу в Україні:

Щоп’ятниці з 3 квітня на телеканалі UA: КРИМ відбуватимуться трансляції:

• 10:00 – п’ятнична проповідь із Київської соборної мечеті «Ар-Рахма», організована Духовним управлінням мусульман України;

• 12:00 – намаз і проповідь, організовані Духовним управлінням мусульман України «УММА»;

• 12:15 – настанова Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим.

Щосуботи з 28 березня о 10:00 на телеканал UA: КУЛЬТУРА транслюватимуться богослужіння Церкви адвентистів сьомого дня в Україні.

Щонеділі з 29 березня на телеканалах UA: ПЕРШИЙ, UA: КРИМ та на всіх регіональних філіях Суспільного мовника транслюватимуть недільні богослужіння з трьох церков:

• з 9:30 до 10:00 – недільна меса Римсько-католицької церкви в Україні;

• з 10:00 до 11:30 – Божественна літургія із Свято-Михайлівського кафедрального собору Православної церкви України та Всеукраїнська молитва;

• з 11:30 до 12:30 – недільна літургія Української греко-католицької церкви з Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Щонеділі з 29 березня на телеканалі UA: КУЛЬТУРА:

• з 12:30 – недільне богослужіння Церкви євангельських християн-баптистів;

• з 13:00 – недільне богослужіння Української євангельської церкви;

• з 13:30 – недільне богослужіння Української церкви християн віри євангельської.