Не втрачати гнучкості рекомендує мешканцям Кам’янського тренер з айкідо

Під час вимушеної самоізоляції людина обмежена в русі, а це шкідливо для здоров’я. Чим займатись вдома, щоб не втратити фізичну форму? «Пильний погляд» продовжує публікувати рекомендації від місцевих фахівців щодо фізкультури та самооздоровлення в умовах карантину.

Автор: Валентин Фіголь.

Досвідчені спортсмени знають як організувати тренування в скрутних умовах, тому карантин небезпечніший для новачків, наголошує Валерій Зінченко, тренер з айкідо та керівник Центру реабілітації інвалідів через бойові мистецтва.

Карантин припинив групові тренування, і учні тепер спілкуються з тренером по телефону. «Що я їм на словах передам? – тривожиться тренер. – Рекомендую повторювати формальні вправи, практикувати «бій з тінню». Важливо, щоб учні не втрачали контакту з тренером та своїми товаришами. Хоча б по інтернету, або за допомогою телефону».

Наприклад, учні могли б записувати на відео виконання формальних вправ і показувати одне одному, щоб обговорювати. Інструкторам такі відеоперегляди можуть підказати, що учні роблять правильно і неправильно.

Самоізоляція – це, зокрема, нагода перевірити силу свого бажання тренуватись і підвищити рівень самодисципліни, зазначив тренер.

«Бійці в певні моменти спеціально усамітнювались, самоізолювались – і через якийсь час повертались ще сильнішими, — розповідає В. Зінченко. – Але для цього потрібен достатньо високий рівень підготовки спортсмена. Новачкам небезпечно тренуватись без вчителя та інструкторів, досвідчених спаринг-партнерів».

Початківцям тренер радить, перш за все, регулярно робити вправи з загальної фізичної підготовки. Особливу увагу варто приділити вправам на гнучкість, та рухливість суглобів, координацію рухів та рівновагу. Людина настільки здорова, наскільки вона гнучка та керує своїм тілом, акцентував пан Зінченко.