Екологія як об’єднальна ідея для нації стає модною політичною темою в Україні

Пожежі в екосистемах на території України набувають масштабів екологічного лиха національних масштабів. Вогняна загроза може змусити українців звернути увагу на проблеми довкілля. Політикам експерти радять вже сьогодні хапатись за екологію, як за прапор.

Автор: Валентин Фіголь.

«Українці не мають ідеї, яка б об’єднала націю!» — бідкаються патріоти вже під три десятки років.

На тому тижні, як дим пожеж біля Чорнобиля виїдав очі мешканцям Черкас, Кам’янського та Запоріжжя, всього за добу природа продемонструвала українцям, що в них є спільного. Виявляється — повітря! Смерділо горілим однаково, судячи з інформпростору, патріотам всіх відтінків, колаборантам і опозиціонерам…

Всього за добу мільйони людей мали нагоду відчути: правда, як мова, віра і армія, родина та бюджет, у кожного можуть бути свої. І лише довкілля у нас одне, і те загальне.

«Зараз всі відчули, що екологія — це не щось незрозуміле і що це стосується кожного..» — пишуть сьогодні популярні блогери.

Пожежі показали: знищуючи природні екосистеми, людина шкодить собі. Мало того, що від диму нічим дихати – так ще й села горять, знищується майно!

Поліція розглядає версію підпалів. Судячи з того, що горіло останніми днями і на Житомирщині, і на Рівненщині, і на Херсонщині (і ще чимало де) – можна говорити про масштабні організовані зловмисні дії. Ці дії невідомих підпалювачів дехто з політиків закликає кваліфікувати як диверсію.

Диверсія, як нагадує нам стаття 113 Кримінального Кодексу України – це вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій чи епіфітотій.

Можливо, хоч перспектива отримати до 15 років позбавлення волі стримуватиме українців від знищення рідної природи.

Щодо версії навмисних підпалів: ще восени минулого року «Пильний погляд» звертав увагу фахівців, силовиків та читачів на підозрілі купи мішків з тирсою, розкидані узбіччями лісових доріг навколо Курилівки. Виглядало, ніби хтось готувався до масштабних підпалів.

Зберегти довкілля і передати його дітям в придатному для життя стані – чим не ідея, яка об’єднує українців? Адже плюндруємо рідну землю ми гуртом: хто сміття кидає куди попало, хто сухостій палить, хто робить вигляд, ніби його це не обходить.  Як, наприклад, міське звалище — одне й громадське. І всі цурпелять туди своє сміття: і колаборанти, і опозиціорнери… А тоді звалище горить, і всі гуртом нюшать, шо нацурпелили.

Чому саме збереження довкілля автор пропоную як загальнонаціональну ідею? А навколо чого українці ще можуть згуртуватись? Землю українці вже вирішили розпродати, і у кожного буде свій кавалок. Мова в українців міняється за бажаннями політиків. Віра – дратує розділенням на «нашу» й «ненашу» церкви. Армія? Силовики вже не раз показували, як вміють зраджувати своїх. Гроші споконвіку в кожного були свої, і об’єднання заради заробітку можливе лише поки люди не почнуть ділити здобич.

І лише екологія – така штука, навколо якої нема про що сперечатись. Ось, дивіться: хто не погодиться з тезами «чисте повітря краще, ніж з димом», або «чиста вода краща, ніж з лайном»? «Політикам підказую: тема екології і здоров’я нації системно не зайнята і зараз в тренді. Давайте це зробимо порядком денним наступних виборів. Вам ваші діти подякують потім, а що може бути ціннішим?» — написав днями відомий політичний аналітик Олексій Гриценко. Отже, хто першим осідлає «зелену тему» — той і поїде на ній в майбутню владу.