Підприємці в Кам’янському ледь не штурмували браму воріт базару, а завтра гуртом підуть до влади (фото+відео)

Сьогодні підприємці, що торгують на центральному ринку Кам’янського, знову готові були штурмом прориватись до своїх робочих місць. Хоча б для того, щоб врятувати товар, який швидко псується і не може довго зберігатися.  Завтра, 27 квітня, вони мають намір піти до міської влади з вимогами відкрити ринки і дати людям можливість заробляти собі на життя.

Автор: Валентин Фіголь.

«Як нам виживати?.. З чого ми будемо жити?..» — задають питання в безвість підприємці, які зібрались вранці 26 квітня біля воріт центрального продовольчого ринку Кам’янського. Територія ринку зачинена, ринки міста не працюють згідно рішення міського штабу з протидії розповсюдженню коронавірусу.

«Урядова Постанова лише рекомендує міському самоврядуванню закрити ринки, а не вимагає цього! – коментує ситуацію Галина Залога, голова профспілки підприємців Кам’янського. – Посадовці посилаються на якесь доручення президента, але я не знайшла цього документа!..»

«У нас товар в ринку. Як нам діяти? Товар скоро зіпсується – хто мені компенсує втрати?.. Не дають торгувати  – так хай дадуть хоч товари свої забрати!..» — кричали підприємці.

Людей можна зрозуміти: вони закупили товарів на грубі гроші до свят, а тепер це все нема можливості реалізувати: «З вівторка постачальники почнуть вимагати в нас гроші за товари…» — нагадують торговці.

Представники адміністрації розводять руками: мовляв, якщо відчинимо – самі без роботи залишимось.

«Відчиняй ворота!» — вирішили підприємці і гуртом кілька разів хитнули ворота. До воріт взялися жінки – чоловіки стояли осторонь і покрикували.

Біля центрального ринку вирує натовп підприємців Вони хочуть увійти й забрати свої товари, замкнені в ринку. Поліція домовилась, щоб охорона ринку відкрила ворота, щоб підприємці забрали товар. Але базар працювати не буде.

Опубліковано Валентином Фіголем Субота, 25 квітня 2020 р.

На місці конфліктної ситуації працювали поліцейські – охороняли громадський порядок. Офіцери закликали людей не порушувати закон. Поліцейські провели переговори з адміністрацією ринку. Було домовлено: підприємців впустять до свого товару – перевірити, забрати, тощо. Ринок лишається закритим, покупцям на територію – зась.

Підприємці погодились. Хвіртку охорона прочинила – і торговці вервечкою рушили до своїх торгових місць.

«А що робитимемо далі?» — питають одне одного підприємці. Люди вважають, що хтось «нагорі» навмисне знищує підприємництво в Україні.

«Може, нам влада помщається за самостійність і непокору?» — припускає Г. Залога.

«Наче в супермаркетах менше шансів підхопити заразу, ніж на базарі!» — ремствують торговці.

Підприємці вирішили в понеділок, 27 квітня, вранці сходити до міської влади – вимагати відкриття ринків. Учасники завтрашньої акції пообіцяли не порушувати умов карантину – бути в масках і тримати відстань між людьми.

«Ми розуміємо, що міське самоврядування саме в заручниках ситуації, — констатує пані Залога. – Але вони мусять захистити нас – своїх роботодавців!»