Опитування щодо інструментів е-демократії пропонують мешканцям Кам’янського

Як працюють в Кам’янському інструменти електронної демократії? Які б ще «стосунки онлайн» з міським самоврядуванням хотіли би завести містяни? Міжнародна громадська організація «Центр розвитку інновацій» проводить опитування на цю тему серед мешканців нашого міста для формування рейтингу онлайн-демократичності українських міст.

Автор: Валентин Фіголь.

Центр розвитку інновацій проводить третє дослідження стану розвитку електронної демократії в 22 містах — обласних центрах України, та в містах Кам’янське, Буча, Ірпінь, Краматорськ, Маріуполь, Павлоград, Сєвєродонецьк і Слов’янськ.

Оцінювання мешканцями інструментів е-демократії (е-звернень, е-петицій, громадського бюджету та е-консультацій) є важливою складовою формування Індексу місцевої е-демократії, вважають автори опитування.


Бажаючим взяти участь в опитуванні пропонується відповісти на 15 коротких запитань. На основі відповідей Центр визначить рейтинг е-демократичності кожного міста.

Питання стосуються того, чи працюють в Кам’янському інструменти електронного урядування. Наприклад, є питання «Наскільки Ви вважаєте себе поінформованим/ою про рішення, які приймаються у Вашому місті?». Є варіанти від «повністю поінформований» до «взагалі не цікавлюся»…

Опитування дозволяє виявити, які інструменти е-демократії існують в місті: петиції, електронні звернення, громадський бюджет тощо. Чи проводяться в Кам’янському дорадчі онлайн-опитування, на основі яких приймались би рішення?

Також автори рейтингу цікавляться, які б ще інструменти е-урядування мешканці міста хотіли б запровадити в себе. Наприклад, електронні мапи проблем: відмічаєш на мапі проблему (вибоїни, зламані дерева, пошкоджені лінії електропередач, відсутнє світло і т.д.), а місцева влада реагує.