Центр здоров’я в Кам’янському об’єднують з лікарнею на Дніпробуді

Центр здоров’я в Кам’янському об’єднують з лікарнею на Дніпробуді

Поки уряд вирішує, чи не призупинити медичну реформу, в місті вона продовжується в бік оптимізації медичних закладів шляхом приєднання.

Автор: Валентин Фіголь.

Об’єднати Центр здоров’я та медицини спорту з міськлікарнею №5 планує міське самоврядування Кам’янського. Про це повідомило міське управління охорони здоров’я.

Центр розташований на вулиці 9 Травня. Сьогодні комунальний заклад працює за напрямками:

– спортивна медицина,

– санітарно-профілактична робота.

Центр є затребуваним як серед професійних спортсменів, так і серед любителів спорту. Багато років тут збиралась статистична інформація про здоров’я спортсменів та фізкультурників. Фахівці регулярно готували повідомлення в ЗМІ про профілактику хвороб, проводили пресс-конференції та засідання «круглих столів» на медичні теми.

В Центрі також функціонує фізіотерапевтичне відділення, яке спеціалізується на реабілітації після травм та хвороб. Відділення є вельми популярним і серед людей похилого віку, які підтримують за допомогою лікувальної фізкультури активність.

На жаль, національна служба здоров’я України (НСЗУ) сьогодні не фінансує в пакетах гарантованих медичних послуг жоден з видів послуг, які надає Центр здоров’я.

Розуміючи соціальну важливість цих послуг, з метою забезпечення спортсменів сучасними методами реабілітації є необхідність об’єднати комунального закладу «Центр здоров’я та медицини спорту» та КНП «Міська лікарня №5». Об’єднання дасть можливість поліпшити надання медичної (реабілітаційної) допомоги спортсменам, а також укласти договори з НСЗУ на пакет послуг з реабілітації після травматологічних і неврологічних захворювань.

Сучасна реабілітація як людей після важкої хвороби, так і спортсменів (практично здорових людей) неможлива без сучасного обладнання.

У КНП «Міська лікарня №5» в 2019 році за гроші міського бюджету і гранта від Світового банку проведено ремонт, придбано і встановлено сучасне реабілітаційне та фізіотерапевтичне обладнання.

Медичний персонал Центру здоров’я, маючи знання і величезний досвід, продовжить працювати, а у спортсменів з’явитися можливість користуватися оновленої реабілітаційною базою КНП КМР «Міська лікарня №5». Залишаться працювати групи здоров’я.

Медичні працівники Центру здоров’я не залишаться без роботи, обіцяє міська влада. У пацієнтів об’єднаного лікувального закладу буде можливість отримувати медичні послуги як в будівлях нинішнього Центру здоров’я, так і на базі КНП «Міська лікарня №5».