Уряд обіцяє дозволити мешканцям Кам’янського виїхати на заробітки (оновлено)

«Рабства в Україні немає…» — запевнив українців президент Володимир Зеленський, називаючи умови, за яких влада дозволить їм виїхати за кордон на заробітки.

Автор: Валентин Фіголь.

Українська влада дозволить громадянам поїхати за кордон за певних умов:

— якщо у заробітчан буде контракт на 3 місяці з закордонним роботодавцем,

— якщо держава, яка приймає остарбайтерів, пообіцяє забезпечити їх «усім необхідним».

Такі умови озвучив президент В.Зеленський під час робочої поїздки на Закарпаття, передають інформагентства.

«Ми нікому нічого не блокуємо … Ми пояснили, що коли у нас йде карантин, його потрібно дотримуватися. Це треба зрозуміти … Ми відпускаємо громадян на ці роботи за умови, що нам показують копію контракту з людиною як мінімум три місяці роботи», — сказав Зеленський.

Президент додав, що «коли країна, яка зв’язується з нами по каналах дипломатичних зв’язків, бере на себе зобов’язання забезпечити наших громадян житлом, медичним страхуванням — ми можемо бути впевнені, що якщо щось з нашим громадянином трапиться, його не викинуть на вулицю».

«Рабства в Україні нема», — наголосив гарант Конституції України.

Українські робітники потрібні Європі, наголосив пан президент. Деякі країни навіть прислали замовлення  – зокрема, Італія, Німеччина, Польща та Фінляндія.

Раніше уряд України заявляв, що готовий домовлятись з іншими країнами щодо постачання їх робітниками.

Перед цим був скандал з авіарейсом до Лондона, який віз заробітчан в Велику Британію. Літак без пояснення був затриманий на 11 годин, але врешті людей відпустили на заробітки.

Тимчасом українська влада повідоми партнерів про заборону для виїзду своїх громадян без окремого дозволу міністерства закордонних справ. Повідомлення про це розміщене на офіційній сторінці посольства Великої Британії у facebook.

 «Українська влада проінформувала нас, що лише громадяни України з постійним місцем проживання у інших державах матимуть можливість залишити територію України», — йдеться у повідомленні дипмісії.

Посольство повідомило, що може звернутись до уряду України за дозволами на виїзд певної категорії українців до Британії. Але відкрило можливість таких звернень про виїзд з України лише тих, хто має британський Biometric residence permits  і наголосило що не зможе сприяти тим, має візи будь-якого класу, але не має BRP. Це робить неможливим, зокрема, виїзд сезонних робітників до Британії за даною процедурою.

Варто зауважити, що українська влада публічно не повідомляла про зміни у правилах виїзду за кордон.

Загальних обмежень виїзду громадян України за кордон не існує. Про це сьогодні повідомили в офіційному роз’ясненні прес-служби МЗС.

У МЗС наполягають, що обмеження, про які заявляли іноземці, стосується лише перетину кордону в «закритих» пунктах перетину, перш за все в аеропортах.

«Чинним законодавством не встановлено ніяких додаткових обмежень виїзду громадян України за кордон. В умовах протидії поширенню епідемії коронавірусу в Україні, Уряд прийняв рішення про закриття окремих пунктів пропуску через державний кордон, зокрема, для повітряного сполучення», — йдеться в поясненні.

МЗС поінформував іноземні дипломатичні представництва в Україні, тільки про перелік цих пунктів, пояснили в міністерстві.

 Днями уряд пообіцяв навіть допомагати заробітчанам виїжджати за кордон. Наприклад, до Фінляндії. Як заявив віце-премєр-міністр України Вадим Пристайко, планується організувати спеціальні авіарейси до цієї країни. Фінські фермери готові працевлаштувати 15 тисяч українців на сезонні роботи, каже їхній посол Пяйва Лайне.

Пан Пристайко також проводить перемовини з Асоціацією авто перевізників для організації наземних перевезень заробітчан, повідомляє прес-служба КМУ.

«Звичайно, безпека при цьому є найвищим пріоритетом. Тому незмінним залишається умова для роботодавців для легального працевлаштування українських працівників — забезпечення якісної медичної страховки, проведення обсервації», — зазначив пан Пристайко.

Кабмін вже отримав запити на працевлаштування українців від Австрії, Фінляндії, Данії, Норвегії, Ізраїлю.

Нагадаємо, з 4 травня Польща відновила видачу віз українським заробітчанам, як повідомляла прес-служба польського консульства. Поляки повідомили, що потребують робітників для сільськогосподарських робіт.