Які музеї існують в Кам’янському

Зізнайтесь: коли ви востаннє водили своїх дітей, або самі відвідували музеї Кам’янського? Чи знаєте ви, що в місті існує аж 9 музеїв?

Автор: Валентин Фіголь.

Про музеї згадали з двох причин. По-перше, 18 травня відзначався Міжнародний день музеїв. По-друге, полегшення карантину передбачає, зокрема, відкриття таких закладів для відвідування. Тож людям, які за час самоізоляції скучили за світськими розвагами, може закортіти торкнутись історії рідного краю.

В Кам’янському працюють 9 музеїв. Це музей історії міста та 8 громадських музеїв. Ось кілька прикладів.

Музей історії міста, розташований за адресою проспект Свободи, 39. Сьогодні це історико-культурний центр, який налічує більше 89 тисяч одиниць збереження основних та науково-допоміжних фондів. Музей історії міста – це стаціонарна експозиція площею 2442 м2, яка відтворює історію міста від найдавніших часів до сьогодення.

Відкриті двері народного музею історії ПАТ «Дніпровський меткомбінат», розташованого в історичній частині міста, так званій Верхній колонії, в приміщенні колишньої «народної аудиторії» по вул.. Соборній, 18 б. Разом з традиційними екскурсіями у музеї втілюються нові форми роботи, такі як концерти камерної музики, вечори-зустрічі поколінь тощо.

Користується популярністю серед мешканців міста народний  музей історії АТ «ДНІПРОАЗОТ» в палаці «Хімік» на вул. Чорновола, 67. Відвідувачі знайомляться з історією підприємства, династіями заводу, видатними особистостями, які працювали на підприємстві. В постійній експозиції  музею використовується 4112 предметів, із них оригіналів – 2930.

Якщо ви любите природу рідного краю, то вам варто завітати до народного міжшкільного екологічного музею, який працює на базі Дитячого екологічного центру в Кам’янському, по вул.. Кільцева, 3. Це унікальний, єдиний в Дніпропетровській області та Україні екологічний музей. Екомузей – лабораторія по вивченню минулого і теперішнього стану довкілля.

Адреси інших музеїв, які працюють в нашому місті:

  1. Народний музей історії Дніпровського державного технічного університету – вул.. Дніпробудівська, 2, корп.. 3.
  2. Музей історії Придніпровського державного металургійного колледжу – пр.. Аношкіна, 86.
  3. Музей історії індустріального коледжу Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет» — вул.. Медична, 10.
  4. Музей історії училища Кам’янського вищого професійного училища – пр.. Гімназичний, 10.
  5. Музей історії приватного акціонерного товариства «Дніпровський коксохімічний завод» – вул.. Колеусівська, 1.

Сьогодні музей – це унікальне місце, де поєднуються історія, мистецтво, наука, і саме тому це варіант для сімейного відпочинку та пізнавального дозвілля.