Річниця групової бійки на БАМІ в Кам’янському: справа дійшла до суду, двоє слідчих – під слідством

Річниця групової бійки на БАМІ в Кам’янському: справа дійшла до суду, двоє слідчих – під слідством

Рік тому біля супермаркету АТБ на БАМі побились відвідувачі магазину з приватними охоронцями. Поки поліцейські розслідували цю справу, двоє слідчих самі опинились під слідством. Напередодні початку судового розгляду інциденту підозрюваний заявляє, що справу проти нього – сфальсифіковано.

Автор: Валентин Фіголь.

Інцидент, про який піде мова, трапився ввечері 20 травня 2019 року. Ось що про бійку розповів Дмитро – головний підозрюваний у справі.

Того вечора він був в АТБ разом з групою знайомих. Вийшов трохи раніше за інших і відійшов ненадовго. А коли за кілька хвилин повернувся, біля входу до АТБ стояли 2 патрульні авто приватного охоронного підприємства і працівники супермаркету. Виявилось, що шукають приятелів Дмитра – ніби вони вийшли з магазину, не заплативши за товар. Дмитро вирішив дочекатись поліції, щоб з’ясувати ситуацію.

Поки чекали поліцію, повернулись до входу в супермаркет знайомі, а також приїхала ще одна машина з двома охоронцями, з іншої охоронної фірми.

І тут почалось. Один з новоприбулих охоронців пішов до групи знайомих Дмитра. Поводився охоронець агресивно – вимахував дрючком та балончиком зі сльозогінним газом перед хлопцями. «Навіть інші охоронці казали йому, щоб не ліз, а чекав поліцію, – розповів Дмитро. – Ніхто ж не тікав…»

Почалась бійка між охоронцем та хлопцями. «Я побачив, що хлопці зараз добряче віддухопелять охоронця, і побіг до місця бійки, щоб розборонити їх, – згадує Дмитро. – Одночасно зі мною побіг туди ж другий охоронець…»

Підбігши, Дмитро витяг з бійки охоронця: «Я його відтягнув убік, він пручався і прискав газом в усі боки». Після цього Дмитро пішов з місця конфлікту. Почали розходитись і інші учасники – так і не дочекавшись поліції.

Тільки опісля Дмитро дізнався: поки він тягав одного охоронця за бронежилет, хтось розбив голову іншому охоронцю, спричинивши тяжкі тілесні ушкодження.

«Півроку мене взагалі не чіпали, я навіть не фігурував у матеріалах слідства», – розповів Дмитро. Аж ось восени його запросили до Південного райвідділення поліції. Спершу як свідка. Потім якось вийшло, що потерпілий почав міняти свої свідчення і… в грудні Дмитрові оголосили про підозру в тому, що це він вдарив по голові охоронця.

Ніхто не бачив, як це було. Потерпілий теж не бачив, хто його вдарив по голові. Лише посвідчив: відчувши біль у голові, обернувся – і побачив неподалік Дмитра… Є також шматок відео, знятого камерою спостереження АТБ, на якому видно, як Дмитро та охоронець, якого потім вдарили по голові, поряд біжать до місця бійки…

«Нема жодних свідчень чи доказів, що я вдарив по голові охоронця», – зазначив Дмитро.

Опинившись підозрюваним, Дмитро залучив до справи адвоката. Адвокат почав вимагати проведення слідчих дій: нехай поліцаї допитають одночасно підозрюваного та потерпілого, підозрюваного та кожного зі свідків. Але поліцейські слідчі проігнорували вимоги адвоката.

«За півроку зі мною не було проведено слідчих дій, які вимагав адвокат, – каже Дмитро. – Хоча на одночасному допиті одразу би з’ясувалось, хто де перебував і що робив в момент інциденту».

Підозрюваний звернувся до суду, щоб змусити слідчих провести одночасні допити з потерпілим та свідками. Суд ухвалив провести слідчі дії, однак поліцаї проігнорували судову ухвалу.

Дмитро звернувся до прокуратури та керівництва міського відділу поліції Кам’янського. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом ігнорування слідчими ухвали суду. Факт ігнорування підтвердив у відповіді на скаргу підозрюваного начальник міського відділу поліції Андрій Пінчук.

На минулому тижні Дмитро отримав обвинувальний акт. Отже, днями справу має почати розглядати Баглійський райсуд.

Справа обіцяє бути цікавою. Адже судові доведеться зробити те, чого не зробили поліцейські слідчі: допитати потерпілого, свідків, підозрюваного – і спробувати відновити обставити інциденту. А також в суді мають вийти назовні всі «темні плями» поліцейського розслідування. Наприклад, про те, що з потерпілим було проведено повторне відтворення обставин злочину, під час якого охоронець поміняв свої свідчення…

Дата початку розгляду справи ще невідома. Але «Пильний погляд» нагляне за її перебігом. Далі буде.