Майбутнє медицини в Кам’янському – не в будівлях, а в обладнанні та кадрах

Про перспективи медичної галузі Кам’янського в умовах малозрозумілих реформ розповідала депутатам міської ради Наталія Ктітарова, керівник міського управління охорони здоров’я.

Автор: Валентин Фіголь.

«Сучасна медицина – це не будівлі, а обладнання та професійні кадри», — резюмувала Н. Ктітарова сучасні тренди в галузі охорони здоров’я.

Саме в цьому напрямку сьогодні рухається міське самоврядування Кам’янського, оптимізуючи мережу закладів охорони здоров’я, зазначила посадовець.

Як приклад принагідно було згадано про утворення міського консультативно-діагностичного центру в будівлі колишньої поліклініки СМСЧ №61 на проспекті Аношкіна. Туди було зібрано фахівців первинної ланки медичної допомоги – терапевтів, педіатрів. На травневій сесії міська рада має затвердити статут Центру, до якого саме задля збереження лікарських кадрів буде додано інших фахівців – фтизіатра, наприклад.

Ще приклад. Національна служба здоров’я не схотіла включити до переліку оплачуваних з державного бюджету послуг деякі медичні операції під приводом, що в Кам’янському нема сучасного медичного обладнання для виконання цих операцій. Тому міське самоврядування планує в цьому році придбати нового медичного обладнання майже на 15 мільйонів гривень. З новою технікою місто може розширювати перелік послуг, на які даватиме гроші НСЗУ.

Центральна влада загалом намагається максимально перекладати фінансування медицини на плечі міського самоврядування – ось економічна суть реформи галузі, зазначила пані Ктітарова. Пакети оплачуваних НСЗУ медпослуг формуються саме таким чином, щоб мінімізувати витрати держбюджету. Наприклад, обраховуючи обсяги медичних послуг, які надаються міською лікарнею №5, фахівці Служби не схотіли врахувати, що лікарня півроку практично не працювала через ремонт…

«З реформою що буде далі – незрозуміло… — констатувала пані Ктітарова. – Нам кажуть, що реформа – це перші кроки до страхової медицини».

Так що міському самоврядуванню доведеться самому вирішувати, які медичні послуги та в якому обсязі потрібні мешканцям Кам’янського. «Ви бачите, що це потрібно людям? Можете замовляти ці послуги, але тоді їх і оплачувати з міського бюджету!» — звернулась очільниця міського управління охорони здоров’я до депутатів міськради.

Фактично міське самоврядування вже так і робить. Зокрема, як розповів Олександр Чернишов, перший заступник міського голови, місту доведеться заплатити трьом десяткам лікарям, які мають справу з коронавірусом, по 3 оклади, обіцяні державою. Бо від держави грошей поки що не видно.