Травнева сесія міськради Кам’янського: з журналістами, але без публіки, порядок денний уточнюється

Про порядок денний та умови проведення сесії 29 травня розповів Олександр Залевський, секретар міської ради Кам’янського. Наразі на 42 чергову сесію виносять на розгляд 18 основних питань і 8 додаткових. Основні питання обговорювались в постійних комісіях депутатами та авторами проектів. З додаткових питань сьогодні на засідання комісії з архітектурно-земельних питань обговорюються проекти з надання в користування ділянок землі.

Цього разу на сесію пустять журналістів, але не запросять публіку – все через карантин.

Автор: Валентин Фіголь.

Про більшість проектів рішень майбутньої сесії «Пильний погляд» розповідав докладно. З того, що лишилось, варто згадати окремо кілька питань.

Міськрада дозволить оголосити конкурс на вивезення сміття від підприємств та інших бізнес-об’єктів. Це необхідно зробити на виконання вимог нового законодавства про поводження з відходами.

Раніше закон вирізняв лише 2 категорії клієнтів послуги з вивезення побутового сміття – населення та бюджетні організації. Для цих категорій споживачів міськвиконкомом були затверджені норми накопичення та тарифи, визначений перевізник – КАТП. Наразі треба те ж саме зробити для підприємств-юросіб: обрахувати норми накопичення та тарифи, затвердити їх міськвиконкомом і визначити перевізника. Якраз конкурс перевізників і має дозволити міськрада.

Серед додаткових питань – передавання повноважень замовника ремонту тротуарів на проспектах Свободи та Шевченка обласній владі. Проект рішення ще не готовий, тому детальніше про це розповімо згодом.

До бюджетних питань варто деталізувати намір виділити з міського бюджету 9 мільйонів гривень на придбання 3 трамваїв. На придбання вагонів теж буде оголошено конкурс. Ще 6 мільйонів планується виділити на капремонти лікувальних закладів.

Буде внесено зміни до міської Програми розвитку освіти. Справа в тому, що, призначаючи державну освітню субвенцію, хтось із державних посадовців «нагорі» переплутав цифри. В результаті 4 мільйони, призначені для нашого міста, було відправлено до Жовтих Вод, а нам – 600 тисяч, адресованих Жовтим Водам. Щоб в подальшому виправити ситуацію, треба внести зміни до проекту Програми, розповіла Тетяна Оніщенко, директор департаменту освіти. Загалом Програмою передбачено фінансування медичної галузі з міського бюджету в розмірі 32,5 мільйонів гривень. Це, передусім, комунальні послуги медичних закладів, а також оновлення обладнання та оплата послуг, які потрібні мешканцям, але не фінансуються НСЗУ.