Формування ОТГ навколо Кам’янського: Аули не хочуть приєднуватись до Криничок

Аули не хочуть об’єднуватись із Криничками в одну територіальну громаду. Селищна рада Аул заявила про намір відстоювати самостійність на вищому рівні.

Автор: Валентин Фіголь.

«Відмовити у наданні згоди на приєднання Аулівської ОТГ до Криничанської об’єднаної територіальної громади», — таке рішення прийняла Аулівська селищна рада.

В Аулах 25 травня відбулось засідання, на якому обговорили розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.05.2020р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області».

Про результати обговорення повідомив Ігор Драка, голова Аулівської ОТГ.

Селищна рада Аул констатувала, що згадане розпорядження КМУ «в частині включення до Криничанської територіальної громади Аулівської ОТГ порушує законні права та інтереси Аулівської селищної ради».

Аулівська селищна рада вирішила звернутися до Окружного адміністративного суду м. Києва за позовом про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області» в частині включення до складу Криничанської об’єднаної територіальної громади Аулівської ОТГ.

«Ще раз наголошую: при прийнятті рішення про формування складу ОТГ голос громади має бути почутий і врахований на найвищому рівні. Отже, ми використаємо всі юридичні засоби, щоб це відбулося», — заявив І. Драка.

На спеціальному засіданні Кабінету Міністрів 20 травня був затверджений перспективний план формування територій громад Дніпропетровської області.

«На жаль, цей документ був прийнятий не в тому варіанті, який ми відстоювали і на який мали великі сподівання, — прокоментував урядовий документ голова Аулівської сільради. — Це відбулося, незважаючи на всі спільні намагання громади донести власну думку, а саме — прагнення залишитися в складі наявної ОТГ».

Рішення про  приєднання до Криничок не є рішенням громади Аул і не вигідне громаді Аул, наголосив голова.

Багато камянчан знають про Аули через теплиці, в яких вирощують ранні овочі для мешканців міста і області

Громада Аулівської ОТГ – це 5,2 тисяч людей, бюджет – 18 мільйонів гривень без субвенцій. Основа бюджету Аул – податки з заробітків Аулівського водогону та хлор переливної станції, податки з акцизу на продаж хлору та сільськогосподарчий податок.

Пан Драка закликав земляків надати пропозиції, що допоможуть аулянам спільно настояти на своєму: «Інколи може здатися, що ми йдемо різними дорогами, але в цьому питанні я завжди знаю, що мета у нас одна!»