Ремонтувати лавки та гойдалки біля будинків збирається міська рада Кам’янського

Ремонтувати елементи благоустрою на прибудинкових територіях зібралась в цьому році міська влада. Цей намір має несподівану інтригу: в більшості випадків межі прибудинкових територій в Кам’янському визначені умовно – отже, вибирати об’єкти для ремонту посадовцям теж доведеться на власний розсуд.

Автор: Валентин Фіголь.

Виділити 3,5 мільйони гривень на ремонт елементів благоустрою планує міське самоврядування на сесії міськради 29 травня. В проекті рішення ради зазначено, що гроші виділяються на ремонт елементів благоустрою, розташованих на прибудинкових територіях.

Елементи благоустрою в населеному пункті, згідно закону – це і дорожнє покриття, і дерева, і клумби, і ослони, і обладнання дитячих та спортивних майданчиків, тощо.

Інтрига цього проекту полягає ось в чому. В Кам’янському більшість житлових будинків не мають документально підтверджених і винесених на відповідні мапи меж прибудинкових територій. З цією проблемою стикаються люди, які беруть своє житло в управління або створюють ОСББ.

Як, в такому разі, будуть визначатись об’єкти для майбутнього ремонту? Як вибрати – який ослін чи гойдалка встановлені на прибудинкових територіях, а який – ні? Це питання виникло в журналістів під час передсесійного брифінгу секретаря міської ради Олександра Залевського. Пан секретар обіцяв дізнатись в департаменті ЖКГ.

Ось що розповів О. Залевський. Коли КП УКОЖФ брало в обслуговування житловий фонд міста, для розрахунку тарифу кожного будинку по будівельно-містобудівниим нормативам було враховано площу прибудинкової території. Отже, умовні межі цих територій в УКОЖФ знають. Тож визначатимуться просто: якщо об’єкт благоустрою розташовано в межах розрахованої фахівцями для УКОЖФ території – він, за потреби, підлягає ремонту.

Які саме ослони чи гойдалки ремонтувати – обиратимуть посадовці департаменту ЖКГ самостійно. Принаймні поки що до вибору об’єктів не долучились ані мешканці будинків, ані органи самоорганізації населення. За словами Дмитра Губського, керівника міського відділу взаємодії з ОСН, департамент ЖКГ не замовляв ОСНам підготувати перелік об’єктів благоустрою, які бажано було б відремонтувати. ’