Літнє полегшення карантину в Кам’янському: дитсадки, гуртки, транспорт…

Продовжується поступове полегшення карантинних обмежень. Потроху оживає бізнес та транспорт, відчиняють двері дитсадки та інші соціокультурні заклади. Але інфекція нікуди не ділась, нагадують про обережність лікарі…

Автор: Валентин Фіголь.

Обережне послаблення

Про намір міського самоврядування відкрити з 1 червня дитячі садки «Пильний погляд» повідомляв вже докладно. Наразі, як повідомила директор департаменту з гуманітарних питань міської ради Тетяна Оніщенко, відбувається формування груп за заявами батьків, переоблаштування приміщень ігрових і спальних кімнат, щоб забезпечити безпечну відстань між дітьми. Проводиться закупівля необхідної кількості засобів індивідуального захисту, дезінфекційних та мийних засобів.

Також у групах буде обмежено кількість дітей – до 10 в групі. Керівники закладів дошкільної освіти мають неухильно дотримуватися виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної  хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25.

Комісія з ТБ НС, рішенням якої відкриваються дитсадки, також прийняла рішення про надання дозволу на роботу інклюзивно-ресурсних центрів, які надають послуги родинам з особливими дітьми.

Дозволено проведення практичних занять з водіння автомобілем вихованцями комунального закладу «Міжшкільний ресурсний центр» та плавальної практики курсантам морського відділення комунального закладу «Флотилія юних моряків і річковиків».

В усіх випадках має бути забезпечено необхідні протиепідемічні заходи.

Також з 1 червня відновлюється рух пасажирських поїздів по залізничній станції «Кам’янське-пасажирське». Поки що в місті зупинятимуться 7 потягів. Мешканці міста можуть поїхати залізницею до Києва, Одеси, Бердянська, Новоалексієвки, Запоріжжя.

Приміські електропоїзди поки не поїдуть – Дніпропетровщина ще не досить безпечна, вважають автори карантинних обмежень.

Перші дорослі документи в ЦНАПі

У Центрі надання адміністративних послуг Кам’янського запрацювала нова комплексна послуга ID-14, яка реалізується за участі Міністерства цифрової трансформації України, Державної міграційної служби України та Державної податкової служби за підтримки Офісу підтримки реформ (SURGe). Про це повідомили в департаменті муніципальних послуг та регуляторної політики міської ради.

Відтепер діти при досягненні 14 років можуть одночасно отримати паспорт і номер платника податків у ЦНАПі, витративши на це не більше 15 хвилин.

Дана послуга дозволить зменшити кількість візитів до державних органів та заощадить час, оскільки не треба йти до Центру обслуговування платників податків для написання заяви та отримання довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Для отримання послуги необхідно надати:

— свідоцтво про народження;

— довідку про реєстрацію місця проживання;

— документи, що посвідчують особу батьків.