Гарні і погані новини про коронавірус: у Кам’янському всі одужали, а от в Україні хворих більшає

Автор: Сергій Гузь.

У Кам’янському усі хворі на COVID-19 одужали, — про це вчора на своїй сторінці в Фейсбук повідомив міський голова Андрій Білоусов. За час епідемії серед мешканців нашого міста було зареєстровано 40 випадків зараження корона вірусом, що викликає хворобу COVID-19. Значна частина заражених була зафіксована на ДМК, проте завдяки ефективним діям як працівників комбінату, так і міських лікарів – епідемію вчасно зупинили.

Проте в Україні епідситуація на коронавірус стрімко погіршується. Третій день поспіль Міністерство охорони здоровя фіксує антирекорд по числу нових заражених. Так, сьогодні зранку МОЗ повідомив про 750 лабораторно підтверджених випадків. Перед цим дві доби поспіль було більше 680 випадків зараження корона вірусом. Це найбільший добовий приріст заражених корона вірусом за весь час епідемії.

Очільник МОЗ Максим Степанов вважає, що основна причина різкого сплеску коронавірусу в країні – порушення громадянами санітарних правил після послаблення карантину. Коронавірус найбільше поширюється у Львівські та Закарпатській областях, а також Києві. Причому не тільки серед контактних осіб.

А от Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України, пояснює погану статистику усуненням черг на проведення тестів. Тепер їх роблять значно більше, тож і кількість зареєстрованих випадків зростає.

Тим не менш, сьогодні президент Володимир Зеленський заявив, що уряд має вжити заходів для стримання спалаху коронавірусу, та надати дієві прогнози подальшого розвитку епідемії. «Треба ретельно перевіряти магазини, ринки, громадський транспорт – місця, де можуть бути скупчення людей. Відповідальність за ці скупчення – на закладах та платформах, які мають забезпечити безпеку, прописану Кабінетом міністрів», — сказав Зеленський на селекторній нараді з представниками Кабміну.

Нагадаємо, вчора стало відомо про те, що коронавірус виявили у дружини президента Олени Зеленської. Тож тепер і сам голова держави знаходиться на карантині та змушений був значно обмежити своє спілкування. Сьогодні ж тести на коронавірус здали і його найближчі помічники.

Найбільше заражених корона вірусом реєструють у західних одностях України та Києві і Київській області. Що стосується Дніпропетровщини, то станом на 11 червня в області було зафіксовано лише 2 нових випадки за добу, а всього за час епідемії – 983 випадки. Майже половина інфікованих була зареєстрована у Дніпрі – 423 особи, ще 211 у Кривому Розі, 107 – у Дніпровському районі. В інших районах та населених пунктах області кількість інфікованих була значно меншою.

Тим часом у світі пандемія коронавірусу лише набирає обертів. Поки у Європі громадяни нарешті заспокоюються, на іншому кінці світу – Північній та Південній Америках люди потерпають від коронавірусу. Так, в США кількість заражених перевалила за 2,1 мільйони осіб, майже 900 тисяч заражених у Бразилії. Саме ці країни щодня мають найбільшу кількість нових хворих на коронавірус. Їх стрімко доганяють Росія – більше 500 тисяч заражених, та Індія, де останнім часом епідемія значно пришвидшилась і вже мають більше 300 тисяч хворих.

Загальна кількість заражених на коронавірус у світі стрімко наближається до 8 мільйонів осіб, половина з них вже одужали, більше 400 тисяч людей померли від цієї хвороби.