Новий законопроект по боргах ЖКГ до уваги мешканців Кам’янського: : великі штрафи та грізні санкції

Законопроект про нові методи стягнення житлово-комунальних боргів передбачає штрафи до половини суми боргу, обмеження свободи пересування та інші жорсткі «силові прийоми».

Автор: Валентин Фіголь.

Законопроект № 3613 було внесено на розгляд Верховної Ради України 9 червня. Називається він: «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг». Автори проекту – депутати-«слуги народу».

Що робить нову законодавчу ініціативу державної влади цікавою для громадян? Проектом, зокрема, передбачено необхідність погасити борги по ЖКГ до 1 жовтня 2020 року, або реструктуризувати заборгованість по ЖКГ до 1 жовтня 2020 року, шляхом укладення відповідних договорів. Розстрочка оплати за договором — до 60 місяців.

На період погашення реструктуризованої заборгованості загальна сума платежів на оплату поточних платежів та платежів по погашенню заборгованості по ЖКГ, не повинна перевищувати 25% доходів, визначених при нарахуванні субсидій для працюючих громадян та 20% — для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

Якщо договір ти не уклав і є заборгованість — чекай суду, виконавчого документа та стягнення. Судовий збір за позови про стягнення боргів ЖКГ ліквідується.

До суми вашого боргу додасться пеня. Пеня за несвоєчасне внесення плати за  послуги ЖКГ, нараховується за кожен день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу.

Крім пені для боржників буде і штраф. Винен суму, розмір якої перевищує розмір платежів за рік – маєш штраф у розмірі 20% від суми заборгованості. Винен суму, розмір якої перевищує розмір платежів за 2 роки — штраф у розмірі 30% від суми заборгованості. Винен суму, більшу за розмір платежів за 3 роки — штраф у розмірі 50% від суми заборгованості.

З заробітної плати боржника за рішенням суду до повного погашення боргу буде стягуватися 50%.

Нема грошей? Чекайте стягнення на особисте майно. Прощайтеся з квартирою, машиною, холодильником чи елітним песиком…

Серед обмежувальних санкцій закон передбачає заборону на виїзд з України і обмеження в праві керувати транспортним засобом. Заробітчанам та водіям варто звернути на це увагу.

Можуть також обмежити в праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною і холостою зброєю та пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії. Можуть заборонити ходити на полювання. Всі ці обмеження будуть діяти до погашення боргу по ЖКГ в повному обсязі.

Працевлаштовані боржники «підуть в тінь з відповідними наслідками для бюджету» — про такі наслідки прийняття нового закону попереджає правник Олена Лукаш, критикуючи новацію за надмірну жорсткість. З іншого боку, ЖК-борги українців перевищують 66 мільярдів гривень (33 міських бюджети Кам’янського в 2020 році), зазначають експерти і нагадують, що законопроект, ставши законом, зачепить мільйони громадян.